Загальний (або повний) наркоз-це процедура, при якій лікар-анестезіолог вводить пацієнта в контрольоване і кероване несвідоме стан, щоб хірург міг здійснити операцію. 

Заслужений лікар України, доктор медичних наук, лікар-анестезіолог  Володимир Аполлінарійович Жовнір на сторінці в соціальній мережі розповів про те, в яких випадках наркоз може бути небезпечний.

"Будь-яка анестезія має можливі ризики та ускладнення. Як правило, ці ризики і ускладнення виражаються у відсотках. Оголошуючи їх, ми інформуємо пацієнтів про більш-менш ймовірні ускладнення. Під цими відсотками ми маємо на увазі ті статистичні дані, які збираються з медичних установ (як правило, багатьох країн і континентів).

Ці установи надавали анестезіологічне забезпечення пацієнтам в обсязі певного хірургічного втручання, про який ми говоримо, і відзначали всі ускладнення, які були в цій групі пацієнтів. Також лікар-анестезіолог враховує поточний стан пацієнта і наявні супутні захворювання. Чим важче є початковий стан пацієнта, якщо є гостра фаза хронічного захворювання, тривале і об'ємне хірургічне втручання і необхідність невідкладного втручання, збільшується відсоток ймовірних ризиків і ускладнень", - зазначив лікар.

Популярні новини зараз

Зніміть це негайно: найбезглуздіший манікюр від горе-майстрів (фото)

Обрізала волосся і завила кучері: зірка» чудового століття " Мер'єм Узерлі зробила наймоднішу зачіску 2020 року – грайливий боб каре (фото)

Розведена Лідія Таран спритно закинула босі ніжки, засвітивши головну "гордість" у всій красі

"У стильному і відвертому боді": Віра Брежнєва після розлучення з Костянтином Меладзе похвалилася підтягнутою фігурою

Показати ще

Чи може ЕКЗ викликати рак?: онколог розставила всі крапки над " і " в цьому питанні

Також Експерт розповів, в яких випадках пацієнт може впасти в кому після наркозу:

"Пацієнт в післяопераційному періоді може перебувати в медикаментозній комі в плановому порядку, якщо стан пацієнта цього вимагає. У випадку, коли коматозний стан пацієнта триває більш ніж очікувалося, це є ускладненням і, як правило, вторинним проявом основного ускладнення. Цим ускладненням може бути: поява в післяопераційному періоді ниркової недостатності, печінкової недостатності, варіанти гострого порушення мозкового кровообігу, гіпер - або гіпоглікемічні стани і т.п.".

Дивись відео по темі:

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн і Клатч Старс.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

  1. "Кухар – молодець, тонко затролила Фреймут": у Мережі розкритикували зірковий батл на "Танцях з зірками" (відео).

  2. Настя Каменських з подовженим каре одягла прозору сукню і вийшла на сцену, засвітивши, від чого без розуму Потап (ФОТО).

  3. Почала потребувати? Андрій Малахов розповів, як йому зателефонувала хвора Анастасія Заворотнюк з важливим проханням.

  4. Як нова технологія pH Balance одночасно піклується про шкіру голови і волосся? Дізнайся подробиці.

  5. Вся правда про уколи краси від косметолога: ботокс, філлери, плазмотерапія та інші процедури. Необхідно знати кожній жінці.