На жаль, на сьогодні, у нашій країні дуже високий відсоток захворюваності на меланому. І для того, щоб запобігти її появі або побороти на початкових стадіях, важливо мати у своєму розпорядженні правильну інформацію. Адже, як відомо, попереджений - значить озброєний.

За словами кандидата медичних наук лікаря-дерматовенеролога EUROLAB (Євролаб) Дзюбака Володимира Євгеновича, діагностика меланоми на самих ранніх стадіях (у межах епідермісу, або до досягнення 1мм у товщину) призволить до повного видужання більш ніж в 90% випадків після її видалення.

Важливо:

  • у більшості випадків меланома проявляється на поверхні шкірного покриву. У чоловіків найчастіше в області спини, у жінок в області гомілок;
  • за статистикою, на обличчі захворювання, як правило, виникає у літньому віці;
  • появу меланоми провокує не тільки сонце, а й препарати, що знижують імунітет, іонізуюча радіація;
  • меланома рідко буває у дітей, але якщо вже утворилася, то розвивається набагато швидше, ніж у дорослих. 

Відповідно, в першу чергу, дуже важливо дбати про власне здоров'я, щодня користуватися сонцезахисними засобами перед виходом на вулицю та проводити постійну самостійну діагностику шкіри. Особливо вона актуальна для людей зі світлою шкірою, схильною до сонячних опіків, власників родимок (понад п'ятдесят на всьому тілі), що мають близьких родичів які хворіють на рак шкіри. 

Популярні новини зараз

Лише один зміг вижити і зайняти престол: якими насправді були сини Хюррем і Сулеймана Пишного

"Вона пережила Сулеймана і Хюррем": Махідевран з "чудового століття" в пікантному вбранні вигідно підкреслила принади фігури

"Йому завжди буде мало": "Холостяк" Макс Михайлюк повернувся на шоу

У Потапа народилися діти: щаслива Настя Каменських показала новонароджених малюків

Показати ще

Найменша зміна шкірного покриву має насторожувати. Пам'ятайте, що навіть звичні родимки, які з вами з раннього дитинства, можуть перетворитися у меланому.

Цікаво:

  • ультрафіолет здатний проникати через скло автомобіля, тому захисні засоби актуальні навіть у ньому; 
  • всупереч думці, що існує, травматизація доброякісних родимок не збільшує ризик виникнення злоякісної пухлини, але це не означає, що якщо родимка кровоточить або змінює форму, її непотрібно показувати фахівцеві. 

Серед типових ознак меланоми: зміна розміру, кольору, форми і рельєфу родимок. Насторожувати повинні невуси строкатого забарвлення, родимки у стані запалення, без тенденції до загоєння. Також до лікаря необхідно звернутися у разі свербежу, вузликових утворень. Він проведе діагностику, що визначить усе подальше лікування.  

Актуально:

Серед сучасних методів діагностики найефективнішим вважається апарат для дослідження родимок DermoScan X2. З його допомогою, абсолютно нешкідливим і безболісним способом - фотографування за допомогою мікроскопічних технологій - шкіра проглядається вглиб, без застосування скальпеля або гістології.

Можливості DermoScan X2 дозволяють обстежувати всі родимки одночасно, створити паспорт невусів пацієнта і, спостерігаючи за підозрілими, не пропустити появу злоякісних новоутворень.

Забудьте про самолікування та не бійтеся консультуватися у фахівців. У більшості випадків лікар підтверджує доброякісний характер родимок, позбавляючи пацієнтів від невиправданого хірургічного втручання та непотрібних переживань.

Автор: Юлія Сурікова-Ганська