Вакцини від коронавирусної інфекції все ще не винайшли, однак з'явилася інформація, що протитуберкульозна вакцина зможе захистити від COVID-19. Чи Так це насправді?

На своїй сторінці в соціальній мережі колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун дуже докладно відповіла на це питання.

"З початком пандемії хвороби COVID-19 раз почали з'являтися повідомлення про те, що вакциновані БЦЖ (протитуберкульозною вакциною) люди менше хворіють новим вірусним захворюванням. Чи дійсно це так?

Жива вакцина БЦЖ (Bacillus Calmette Guerin) існує майже 100 років. Вона містить ослаблені бактерії туберкульозу великої рогатої худоби. Вакцина виступає в ролі "тренера" для нашого імунітету, який при контакті з цими бактеріями туберкульозу не дозволяє розвиватися важким формам хвороби.

Популярні новини зараз

Широке плаття і модна стрижка боб каре: 73-річна Ротару вразила новим яскравим образом – кардинальне перетворення (фото)

Купальник врізався в інтимне місце: Аліна Гросу показала неоднозначне фото

Настя Каменських засвітила вагітний живіт: Потап знову стане батьком

Настя Каменських засвітила кругленький животик під водою: вагітність її прикрашає

Показати ще

Експерти розповіли, як не "підхопити" COVID-19 в магазині і чи захистять від зараження рукавички

Уляна Супрун
Уляна Супрун

БЦЖ - потрібна вакцина, зокрема її використовують для запобігання генералізованих форм туберкульозу у дітей. Однак, для запобігання туберкульозу у дорослих вона майже не працює.

Справа в тому, що туберкульозна інфекція дуже підступна. Бактерії, що викликають хворобу, здатні успішно ухилятися від знищення, утворюючи потужні оболонки навколо себе. У такому "сплячому стані" вони можуть зберігатися роками. У ряді країн, які реєструють невисоку захворюваність на туберкульоз, вакцину не використовують, або вакцинують мігрантів з країн, де епідемія туберкульозу триває.

Пандемія коронавіруса можетзатянуться на 2 роки

Уляна Супрун
Уляна Супрун

останнім часом почала з'являтися інформація, що імунізованих БЦЖ люди легше переносять інші вірусні інфекції, тому з'явилися ідеї про те, що вакцина може бути ефективним проти вірусу SARS-CoV-2.

Ось приклади:

 1. Наявність БЦЖ вакцинації в анамнезі на 71% зменшує присутність в крові вірусу жовтої лихоманки;

 2. Дослідження на мишах показали, що вакцинація БЦЖ полегшує перебіг інфекції, викликаної вірусом энцефаломиокардит (Mengo вірусом);

 3. рандомізовані клінічні дослідження підтверджують, що вакцинація БЦЖ зменшує дитячу смертність, впливаючи на розвиток пневмоній або сепсису новонароджених;

 4. Також вакцинацію БЦЖ використовують для лікування раку жовчного міхура.

Цікаво, що більшість респіраторних захворювань дітей мають вірусне, а не бактеріальне походження (вірусні хвороби не лікують антибіотиками!).

В Україні вакцинація БЦЖ ніколи не припинялася, що дозволило "ковид оптимістам" прогнозувати більш легкий перебіг пандемії у нас. Однак, наявні зараз дані не підтверджують гіпотезу про допоміжну роль імунізації БЦЖ в дитинстві полегшення перебігу COVID-19.

Як діяти, якщо пропав дитина - відповідь експертів

чи Означає це, що надії на БЦЖ зовсім не існує? Поки даних недостатньо. Тривають клінічні дослідження ефективності імунізації дорослих медичних працівників БЦЖ для захисту їх від вірусу SARS-CoV-2.
ВООЗ закликає чекати їх результати. Вакцини БЦЖ у світі не вистачає, різні штами цієї вакцини можуть розрізнятися по ефективності, безпідставні надії на БЦЖ в якості захисту від коронавіруса можуть зіграти злий жарт, давши помилкове відчуття захищеності", - написала Уляна Супрун".

З початком пандемії хвороби COVID-19 раз у раз почали з’являтися повідомлення про те, що вакциновані БЦЖ люди менше...

Posted by Уляна Супрун on Tuesday, May 26, 2020

Нагадаємо, що знизити ризики зараження коронавірусом можна, знаючи наступне:
 1. Доктор Комаровський ответл, де грань між "лікуйтеся вдома" і пізно звернулися". Читай по посиланню.
 2. Не плутай коронавірус з ГРВІ та грипом. Про відмінності цих захворювань читай тут.
 3. Зможе спека знищити коронавірус? Відповідь медиків по посиланню.
 4. Курці рідше хворіють коронавірусом?: лікарі дали вичерпну відповідь. Подробиці тут.
 5. Чому доктор Комаровський жорстко висловився з приводу носіння медичних рукавичок? Відповідь по посиланню.
 6. чи Зможуть українці поїхати відпочивати цього літа? Відповідь в матеріалі.
 7. Як їздити в метро, щоб не заразитися коронавірусом тут.

Дивись відео по темі:

 

 

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

 1. «Зустрічайте нашу дівчинку!» Дружина Павла Волі з Comedy Club повідомила про поповнення – двох дітей було недостатньо.

 2. Дан Балан разлютиться! Вагітна Кароль вигнулася на сцені в пікантній позі, показавши справжню пристрасть.

 3. У самому розпалі довгоочікуваного літа ми розповіли, що значить SPF, як захистити шкіру від сонця і правильно підібрати крем. Дізнавайся багато нового і бери участь в конкурсі з цінними призами!
 4. Каменських лопне від заздрості! Латиноамериканка Мішель Андраде одягла крихітний купальник, блиснувши апетитними формами.

 5. Подарує Горбунову дочку? Катя Осадча показала "вагітний" животик – на карантині часу даремно не втрачали.

 6. Яскраве плаття і модна стрижка боб каре: 73-річна Ротару вразила стильним перетворенням.