Спеціально для Clutch сертифікований міжнародний коуч, автор проекту Free Soul Роман Кириченко розповів про те, як підвищити можливості нашої свідомості і мислення.

Для початку давайте розберемося, що собою являє наш мозок. Його можна розділити на три еволюційно сформовані частини.

Рептильный мозок. Це він найдавніший вид мислення, який відповідає за виживання, інстинкти і самозбереження. Саме він викликає бажання уникнути болю – часто це служить орієнтиром для прийняття неусвідомлених рішень і небажання робити що-то не комфортне. 

Цей вид мислення практично не піддається контролю,  але стикаючись з новою складним завданням, відповідає на питання: «Угрозает це мого життя, здоров'я і свободу?». Якщо ні - він послабить хватку і вам буде набагато простіше рухатися і діяти.

Популярні новини зараз

До Кіркорова і Галкіна: якою була Алла Пугачова в минулому — без красивої посмішки і пластики

Несподівано: Павло Прилучний зробив пропозицію руки і серця своїй коханій дівчині - все подробиці

Колишня Дана Балана в обтягуючому червоному платті показала, чим вона краще Кароль: які форми

Віра Брежнєва після розлучення з Меладзе показала, чим вона краще його коханки Герцег

Показати ще

Емоційний мозок. Емоції та соціальні відносини –  це його зона відповідальності. Він хоче уберегти нас від небезпеки і задовольнити наші базові потреби. Але не на фізичному, а на емоційному рівні. Сьогохвилинне задоволення – його головна мета. 

Він не особливо любить напружуватися, якщо тільки не відчуває загрози. Для того що б він не саботував нові починання –  максимально прибирайте фактор невизначеності. Складіть план і продумайте план дій з різними наслідками. Робіть невеликі, але часті кроки, щоб зона комфорту розширювалася.

Мозок неокортекс. Відповідає за мовлення, мислення, письмові навички, інтелект, розвиток, самосвідомість і сенсорне сприйняття. Завдяки йому ми можемо думати не тільки про сьогодення, а й про майбутнє - мріяти, планувати, висловлювати свої думки, доводити і надихати інших.

В гаманці вітер гуляє?: відомий коуч розповів, що заважає людині заробляти гроші

Як фокусується мозок

Важливо розуміти, що з 400000 одиниць інформації, з якими ми стикаємося протягом дня, наш мозок  відбирає всього 40, які для вас важливі.  Хороша новина в тому, що цей процес ви можете контролювати. 

Саме ви обираєте – на чому зосереджувати увагу. Ви помічали, що як тільки ви вирішили купити певний автомобіль, їх кількість різко збільшувалося у вашому місті? Насправді їх кількість не змінювалася, просто ви направляєте на них свою увагу. 

Точно також працює і мислення. Якщо правильно налаштувалися, то ви бачите можливості і воно веде вас до бажаного результату або навпаки – ви сфокусовані на перешкоди і невдачі, тоді у вас нічого не вийде.

Тренуємо гнучкість розуму

В лобових частках нашого мозку зароджуються нові ідеї. Стимулюйте її. Дозволяйте собі фантазувати і втілювати нові ідеї в життя. Приділяйте час творчості і всього, що може розвивати вашу фантазію і наповнювати енергією.

В процесі життя і повсякденних дій у нас формуються нейронні зв'язки. З часом вони перетворюються в «протоптані доріжки», за якими ми «постійно ходимо». Далі це перетворюється в автоматичний повторюваний процес і мозок втрачає еластичність, гнучкість, мобільність. Адже йому вже не потрібно думати, аналізувати, знаходити вихід із складних ситуацій. 

Наше головне завдання – підтримувати ефективність роботи мозку на високому рівні. Ставте себе в некомфортні умови, змінюйте маршрути, змушуйте себе думати і в цілому міняйте звичні щоденні дії. Звикли багато читати –  слухайте іноді аудіо книги або дивіться навчальні відео. Звикли займатися активними видами спорту – додайте йогу або пілатес. Звикли багато розмовляти –внесіть у свій розпорядок дня «година тиші», побудьте наодинці з собою. 

Додаєте в своє життя елемент новизни – завжди пробуйте щось нове, випробуйте нові емоції та переживання. Розширюйте вашу зону впливу – ризикуйте,  змушуйте себе хвилюватися, проявляйте підвищений інтерес. Це дасть вам нові емоції, враження і відкриє для вас нові горизонти.

Допоможе жіночому здоров'ю, зміцнить імунітет, очистить кишечник: названа надзвичайно корисна спеція

Фокус і розфокусування

Нам здається, що чим більше будемо думати, напружуючи свідомість –  тим швидше знайдемо вірне рішення. Але це не так. У 1997 році нейрофізіолог Гордон Шульман провів дослідження в пошуках якогось «центру свідомості». Він вводив в організм піддослідних контрастну речовину і  давав завдання вирішувати всілякі різні завдання. За допомогою томографа спостерігав за тим, які зони мозку активувалися. Кілька сотень тестів не увінчалися результатом.

Розгадка прийшла абсолютно випадково – коли Шульман сидів і аналізував всі виконані тести, він зауважив, що в моменти коротких технічних пауз, коли людям не потрібно було вирішувати завдання – мозок випробовуваних починав працювати як єдиний злагоджений механізм.  Як тільки мозок вирішує конкретні завдання – він починає працювати ефективніше, активізується і злагоджено працюють багато зон мозку. Таким чином, він відкрив цілу структуру пасивного мислення. Через п'ять років інший вчений Маркус Рейчел оголосив дослідження Шульмана фундаментальним проривом і сформував теорію «пасивного мислення», яку назвав «дефолт-система мозку». 

Дефолт-система поглинає відволікаючі фактори, вона як би утримує нашу увагу на завданні, вбираючи і обробляючи всю зайву. Расфокус забезпечує перемикання уваги з однієї задачі на іншу. Правильне чергування режимів концентрації і відпочинку дозволяє зробити мислення більш гнучким.

чи Чули ви про те, як винайшли періодичну систему хімічних елементів? Як відомо, Менделєєву вона просто наснилася. Чи знаєте ви обставини відкриття закону всесвітнього тяжіння? Ньютону впало на голову яблуко! Тобто люди в ці моменти свідомо не думали про проблеми. Один спав, другий їв яблука. Але їх дефолт-система була по-справжньому спантеличена і думала на повну котушку.

Швидкочитання, нестандартні завдання, головоломки – все це допомагає «розігнати» мозок, тренувати пам'ять та аналітичні здібності. Адже наш мозок має безмежний потенціал.

Дивись відео по темі:

Також редакція Clutch радить прочитати:

1)

Ведуча Сніданку з 1+1 Неля Шовкопляс має справді різнобічний кіносмак. У добірці ми зібрали найулюбленіші фільми Нелі різних жанрів і років.

2)

Як давно смартфон перестав сприйматися як новинка? Гаджет настільки міцно увійшов в наше життя, що ми перестали помічати всі його переваги. Ці 5 фільмів нагадають про те, яким важливим винаходом для людства є мобільний пристрій.

3)

У період пандемії увагу до здоров'я майбутньої мами і дитини зростає. Про те, як захистити себе і малюка в цей непростий час розповіла досвідчений гінеколог з 15-річним стажем Наталія Силіна.

4)

Відвідуючи нові міста, ми мріємо пережити незабутні емоції - закохатися, ризикнути, здивуватися. І хай щастя подорожей нам тимчасово недоступно, ці 9 фільмів допоможуть перенести вас в найпрекрасніші куточки нашої планети.

5)

Якщо озирнутися навколо, то можна побачити сотні яскравих історій дорослих героїв. Ось ТОП-7 фільмів про те, що вік - не перешкода в досягненні цілей, умінні радіти і отримувати від життя задоволення.

6)

Ми підготували добірку найбільш цікавих фільмів про жінок, які мотивують своїм прикладом і вражають сильним характером, стійкістю, витримкою.

7) 

Правильне харчування і спорт допомагають змінити фігуру, а також покращують стан здоров'я. Дивись надихаючі історії про схуднення і дізнайся думку експертів щодо здорового способу життя в добірці фільмів і передач.

8)

Карантин ще триває, а ти вже переглянула всі нові серіали? Дивись добірку улюблених комедійних серіалів, які вже стали класикою телебачення. Ця плеяда зірок гарантовано зробить будні більш веселими і менш монотонними.

9)

Наша шкіра також переживає зміни і на те, як ви будете виглядати в 30, 40, 50+, впливає не тільки раціон вашого харчування, режим життя і сну, але і підхід по догляду за шкірою.