Якщо через пошуковик знайти такі поняття, як "цукрова залежність" і "токсичність цукру" - перше, що приходить в голову: "Все! Більше ніколи не сьем навіть маленьку цукерочку". Ось так і з'являється сахарофобія, тобто страх перед цукром і солодощами. Однак наскільки близько до реальності? 

Часто такі слова, як «токсин», «токсичність» чи «отрута», відлякують людей від цукру, при тому, що немає доказів, які офіційно підтверджують такі громные заяви.  Будь-який продукт або речовина (навіть звичайна вода) можуть бути небезпечним для здоров'я, якщо употряблять їх у надмірних кількостях.

Маша Єфросиніна розповіла, як їсти солодке і не товстіти

Сахарофобы відмовляються не тільки від рафінаду і тортів, але і від меду і навіть «занадто солодких» фруктів, начебто бананів  Вони звинувачують цукор в тому, що він викликає діабет, ожиріння і залежність близьку до наркотичної.

Популярні новини зараз

Поки Каменських з Потапом сидять на карантині, Маша Єфросиніна з сім'єю відправилася на пікнік

«Роги наставила і...»: 70-річна Алла Пугачова опально видала давню таємницю про зраду молодому чоловікові – подробиці

Нащадки легендарної Роксолани: якими були найкрасивіші султани Османської імперії

Заручена Тіна Кароль похвалилася сином-помічником, який посадив своє перше дерево

Показати ще

Часто ми називаємо цукром  різні типи низькомолекулярних вуглеводів. Найвідомішими з них є глюкоза і фруктоза.

Вміст нашої цукорниці - це сахароза, що складається з глюкози і фруктози в співвідношенні один до одного. Глюкоза дає організму енергію і змушує мозок працювати, тому без неї просто ніяк. Головне - не зловживати. Фруктоза може викликати появу зайвих кілограмів з тієї ж причини - якщо вживати її у великих кількостях.

Зв'язок цукру і діабету недоказана. Діабет першого типу - це аутоімунне захворювання, ніяк не пов'язане з споживанням цукру, причина появи діабету другого типу - зайва вага. 

Зелений чай корисніший пити з цукром: несподівана заява дієтологів

Побоювання сахарофобов, що цукор викликає залежність, схожу з наркотичною - марні. Вчені провели дослідження, які показали, що цукор не викликає фізичної залежності. А дофамін (один з гормонів щастя), який виділяється при розщепленні цукру, так і при вживанні наркотиків, ми отримуємо і від інших приємних дій: коли ми слухаємо улюблену музику або закохані.

Є або не є цукор - вирішувати тобі, але головне не забувай, що всього хорошого ( і не дуже) має бути в міру!

Дивись відео по темі:

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн