Поки весь світ стежить за атакою коронавіруса, журналісти спецпроекту "Історія хвороби", на телеканалі "1+1" вирішили з'ясувати, чи існує загроза епідемій "давнозабытых" хвороб.

Прогнози лікарів лякають: "прокинутися" можуть хвороби, що вважалися давно переможеними. Наприклад сибірська виразка.

В с. Меняйловка Одеської області рогата худоба знаходиться під особливим наглядом після того, як  в 2018 році 5 осіб заразилися сибірською виразкою. Хвороба не передається від людини до людини, але люди можуть заразитися від тварин, що й сталося. Все почалося з того, що у місцевого жителя захворіла корова. Власники вирішили її забити і покликали в помічники сусідів. Незабаром у них з'явилися перші ознаки захворювання. Варто відзначити, що їм "пощастило", адже лікар діагностував легку шкірну форму сибірки, яка добре піддається лікуванню антибіотиками.

В Украине зафиксирован случай опасного инфекционного заболевания

Популярні новини зараз

Виглядає старше мами: дочка Віри Брежнєвої відзначила 19-річчя

Не можуть відвести один від одного очей: Тіна Кароль після весілля з Баланом показала, як проводить час з коханим за кадрами зйомок "Голосу"

Ані Лорак знову вийшла заміж: відомо ім'я нареченого та батька дитини

Тіна Кароль після весілля з Баланом засвітила обручку

Показати ще

Звідки з'явилася хвороба і яка ймовірність зараження?

Тільки в Одеській області 430 об'єктів з похованими тваринами, всього ж в Україні їх понад 3500 і неможливо передбачити, де саме захворювання знову може з'явитися 

В Сумській області приблизно 20 скотомогильників з сибірською виразкою. Ні позначень, ні огорож немає. Місцеві жителі самі не знають, де точно розташовані ці об'єкти.  Спори сибірської виразки залишаються в землі 200 років і можуть прорости з травою, яку з'їсть корова і заразиться.

Довідка:

Сибірська виразка - це небезпечне інфекційне захворювання тварин ( як великої рогатої худоби, так і домашніх) і людини. Частіше всього проявляється появою інфекції шкірних покривів. При вживання в їжу зараженого м'яса тварини сибірська виразка вражає шлунково-кишковий тракт і  поширюється в кровотік і по всьому тілу, продовжуючи при цьому виробляти токсини. В залежності від того, як скоро почнеться лікування ймовірність летального результату складає від  25% до 60%.

Лікування водою за методом японців: секретний метод довголіття та здоров'я

Нагадаємо, що влада Китаю закликають здавати кров пацієнтів, які одужали після коронавіруса. Плазма, яка міститься в їх крові, використовується для лікування хворих COVID-19. Подробиці тут.

Дивись повне відео спецпроекту "Історія хвороби" :

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн