В ефірі соціального ток-шоу "Стосується кожного" на телеканалі "Інтер" кардіохірург зі світовим ім'ям, директор Інституту серця Борис Тодуров відповів на важливі питання про трансплантології в Україні.

Як убезпечити себе від "чорної трасплантології"?

Борис Тодуров відповідально заявив, що такого поняття, як "чорна трансплантологія" в Україні немає. Справа в тому, що трансплантологічних центрів в Україні дуже мало, а в операції і післяопераційному догляді за хворим беруть участь десятки лікарів, тому зберегти все це в секреті неможливо.

Всі історії про чорних трансплантологів і нібито знайдених баночках з написами "серце",  "печінка", "легке" Тодуров вважає вигадками. Він також зазначив, що за кордоном уряд з дитинства формує правильне уявлення про трансплантологію, як про науку порятунку життя.

Популярні новини зараз

У чорному шкіряному плаття: Хюррем-султан з "Величного століття" похвалилася стрункими ніжками

Виглядає старше мами: дочка Віри Брежнєвої відзначила 19-річчя

Прикривалася, чим могла: Дантес показав Дорофєєву у ванній - коли зненацька застав дружину

Тіна Кароль після весілля з Баланом засвітила обручку

Показати ще

Новые правила трансплантации органов в Украине

Як в Україні приймається рішення про забір органів?

Кардіохірург відповів, що смерть мозку прирівнюється до біологічної смерті людини, але після того, як мозок помер, серце ще б'ється певний час. Якщо при цьому підтримувати искуственную вентиляцію легенів, то тіло людини може прожити з б'ється серцем від декількох годин до декількох днів. В цей час лікарі визначають стан внутрішніх органів і беруть аналізи на наявність вірусів.

Щоб констатувати смерть мозку спочатку роблять проби, а потім комісія з безлічі лікарів двічі, в різний час, все перевіряє ще раз, щоб підтвердити смерть  мозку. Тільки після цього йде мова про забір органів. 

Ангели серед нас? Борис Тодуров — миротворець і геніальний лікар

Тодуров зазначив, що це завжди психологічно важко. Вранці батьки з сином пили чай, а потім сталася аварія або у нього розірвалася аневризма, і в обід у них просять дозвіл на забір органів. Тому випадки відмов, звичайно, бувають часто.

Кардиохируг вважає, що "прижиттєва згода людини полегшує завдання. Це називається " презумпція згоди. За таким законом живуть у Білорусі, в Австрії, в Німеччині".

Дивись відео, у котрому Борис Тодуров відповідає на питання про трансплантології:

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн