Вчені з Університету Британської Колумбії (Канада) провели дослідження, щоб визначити, чи впливає запах романтичного партнера на якість сну його другої половинки.

В експерименті взяли участь 155 добровольців, які перебувають у тривалих стосунках. Кожному видали по дві однакові на вигляд футболки, які вони повинні були використовувати в якості наволочки.

Одна з них чиста, іншу попередньо носила кохана людина учасника, дотримуючись певних рекомендацій. Їй не можна було користуватися дезодорантом, курити, утриматися від занять спортом і виключити з раціону продукти, що впливають на запах тіла.

Лікарі розповіли, кому і навіщо потрібно приймати фолієву кислоту: не тільки для вагітних

Популярні новини зараз

Тіна Кароль підтвердила стосунки з Даном Баланом незвичайним способом

Діти Асмус, Джолі, Брежнєвої дуже схожі на своїх батьків: топ подібностей (фото)

Страждає від важкої хвороби Борис Корчевников став жертвою шахраїв – мало не втратив репутацію

Зарослі брови і почервоніння на шкірі: як виглядає дружина Потапа на карантині без допомоги візажистів та перукарів

Показати ще

З  кожної футболкою учасники проводили дві ночі поспіль, а вранці розповідали експертам про своє самопочуття і загальні відчуття. Звичайно ж добровольці не знали з якою саме футболкою засинали. Крім відповідей добровольців, якість сну визначалася фахівцями завдяки пристроям, які відстежували рух людини протягом ночі. 

Результати експерименту показали, що учасники краще засинали, менше ворочались і почували себе комфортніше і спокійніше, коли на подушці була футболка їх романтичного партнера.

Фахівці пояснюють: запах коханого розслабляє, заспокоює і дає відчуття безпеки, навіть якщо самої людини немає поруч. У середньому якість сну учасників покращилась на 2%. Такого ж ефекту можна домогтися, якщо приймати мелатонін, який використовуютьт в якості снодійного.

Медики розповіли, як сексуальна активність впливає на здоровий сон

Зараз вчені планують провести новий експеримент, щоб з'ясувати чи зможе запах батьків вплинути на якість сну дитини.

Нагадаємо, що часто ми їмо деякі продукти, абсолютно не замислюючись про наслідки. Про те, які продукти не варто вживати перед сном прочитай тут.

Дивись відео про те, як можна поліпшити якість сну:

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйся на наш youtube-канал Клатч Онлайн