На даний момент число інфікованих новим коронавірусом в Китаї становить 4630 осіб. Сьогодні, 28 січня, кількість померлих від загадкової хвороби досягло 106. За словами берлінського вірусолога Крістіана Дростена, аналіз генетичного матеріалу показав, що збудником був варіант Sars. Вірус Сарса викликав глобальну пандемію в Китаї у 2002/2003 році, тоді заразилися 8 000 осіб, померло близько 800 осіб. За словами експертів, новий тип вірусу поширюється швидше попереднього, тому може спричинити за собою більш серйозні наслідки.

Новий коронавірус в Китаї

Доктор Комаровський пояснив, чи варто українцям боятися китайського коронавіруса

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук вже виступив з офіційною заявою про епідемію китайського коронавіруса. Чиновник заявив, що причин для паніки в українців немає, і МОЗ прийняв всі необхідні заходи для запобігання розповсюдження вірусу на території країни.

Популярні новини зараз

Таїсію Повалій після пластики не дізналися шанувальники: "неприємно дивитися" - фото

ЗМІ: Мати Анастасії Заворотнюк ненавидить Петра Чернишова – у Мережі обговорюють черговий сімейний інцидент

Олексій Панін у порваних штанях і без білизни, з-під яких бовталося "господарство", погуляв по Риму (фото)

Султан Сулейман здає позиції: турецькі актори Халіта Эргенч і Нур Феттахоглу опинилися за кордоном більш популярними, ніж у себе на батьківщині

Показати ще

"На сьогодні жодних підстав для переживань в Україні немає, немає жодного підтвердженого, зафіксованого випадку такого захворювання на території України". - зазначив Гончарук.

Шість незвичайних симптомів, які вказують на проблеми з печінкою

Проте відомий імунолог Андрій Волянський заявив, що прийнятих Мінздравом заходів недостатньо для того, щоб запобігти поширення вірусу на території України. Про це фахівець розповів у своєму Facebook-блозі:

"Вкрай важливі злагоджені дії прикордонної служби, санітарно-карантинних підрозділів, інфекціоністів і епідеміологів. Потрібно розгорнути мобільні госпіталі в аеропортах і на вокзалах, забезпечити їх персонал засобами захисту і спецтранспортом. Потрібно звільняти інфекційні відділення, а краще цілі стаціонари. Потрібні діагностичні набори. Потрібні актуальні матеріали з діагностики та лікування", – зазначив він.

Вірус в Китаї

Уляна Супрун розповіла, як врятуватися від китайського коронавіруса

Тим часом, у Мережі з'явилися моторошні відео, зняті в китайських містах, де активно поширюється вірус. На них видно, як люди раптово падають без свідомості:

Нагадаємо, раніше державний комітет з питань гігієни і охорони здоров'я Китаю опублікував звіт, в якому повідомляється вік людей, які померли від нового коронавіруса. Дізнатися, хто схильний до нової хвороби, можна, перейшовши за ссылке.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйся на наш youtube-канал Клатч Онлайн