Чотири поради, як поліпшити свій сон

Якість сну беспорно впливає на роботу всіх органів і систем організму. Так, якщо людина довго не висипається, у нього з'являються проблеми з набором зайвої ваги, що може спричинити за собою розвиток діабету, депресію, а незабаром і серцево-судинних захворювань. 

Відомо, що здоровий сон має відбуватися вночі в темний час доби, так як саме таким чином відбувається нормальний синтез необхідних гормонів, які беруть участь у життєдіяльності людини. З ранку, коли чоловік прокинувся і виспався, починає знижуватися гормон сну мелатонін і вироблятися адреналін і кортизол, а до вечора, ситуація стає зворотною і людина відчуває бажання відпочити.

Як зробити сон здоровіше?

Німецька кардіолог Мартін Галле стверджує, що через нестачу сну в організмі починають страждати і запалюватися судини, змінюється біоритм, а з ним і баланс споживання їжі, тобто банально хочеться більше їсти. Але у Галле є простий рецепт, як уникнути цих проблем і поліпшити якість сну:

  • Сон не менше семи годин. За цей час встигає відновитися нервова система.
  • Підтримування режиму сну. Тобто необхідно привчити свій організм лягати і вставати приблизно в один і той же час кожен день. 
  • Не вживати кофеїн після полудня. Кофеїн збуджує нервову систему і може спровокувати безсоння.
  • Не вживати алкоголь на ніч. Хоча хто-то любить посидіти з банкою пива після роботи, а хтось може випити вина, це не завжди кращий спосіб, щоб розслабити нервову систему.

Дивись відео по темі:

Нагадаємо, раніше ми розповіли про чотирьох причини, які можуть спровокувати безсоння. Багато люди частенько стикаються з проблемою нестачі сну. Це відбувається через накопичення гормону стресу - кортизолу, який може з'явитися з-за надмірної завантаженості могза, різних психологічних і життєвих проблем або вживання речовин, які стимулюють роботу мозку. Крім очевидних речей, начебто коли людина нервує перед важливою подією, є й інші фактори, які можуть мати негативний вплив на роботу мозку і спровокувати порушення сну.

Знаходишся у пошуку нових яскравих місць для подорожей? Залишай всю суєту у своєму місті і вирушай назустріч пригодам в Південну Корею. Читай, ніж країна приваблює мільйони туристів щорічно і чому її обов'язково потрібно відвідати.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн