Сон - один з найважливіших елементів життєдіяльності організму. Нарівні з харчуванням і водним балансом він прямо впливає на роботу центральної нервової системи, внутрішніх органів і психологічного стану людини. Відсутність нормального сну може провокувати розвиток безлічі неприємних наслідків, які включають набір зайвої ваги, зниження привабливості, передчасне старіння, послаблення уваги та багато інших ще більш серйозних проблем. 

Проте багато людей частенько стикаються з проблемою нестачі сну. Це відбувається через накопичення гормону стресу - кортизолу, який може з'явитися з-за надмірної завантаженості могза, різних психологічних і життєвих проблем або вживання речовин, які стимулюють роботу мозку. 

Причини безсоння

Але крім очевидних речей, начебто коли людина нервує перед важливою подією, є й інші фактори, які можуть мати негативний вплив на роботу мозку і спровокувати порушення сну. Фахівці виділяють чотири найбільш поширені причини:

  • Спорт. Звичайно в здоровому тілі - здоровий дух і спортом займатися потрібно. Однак варто обмежити силову активність за кілька годин до того, як йти в ліжко.
  • Жирна і пряна їжа. Всі ми любимо іноді поласувати чимось пікантним і ситним, але робити це варто в обід, а не ввечері. Справа в тому, що пряні продукти тільки посилюють кровообіг і як би "заряджають" організм на продуктивність.
  • Алкоголь. Напої з алкоголем збуджують нерви, а його дія скорочує фазу глибокого сну. Так що можливий варіант, коли людина буде прокидатися посеред ночі не з-за чого.
  • Телефони та телевізори. Багато звикли засинати під звуки телевізора або тримаючи в руці свій смартфон. Але блакитний світло від їх екранів впливає на синтез мелатоніну, який відповідає за сон. 

Телефони, ноутбуки і телевізор впливають на якість сну

Популярні новини зараз

Олег Винник записав відео з дружиною на відпочинку

«Розбила два серця»: Лазарєв висловився про нового партнера вагітної Лорак, яка пішла від Єгора Гліба

Надя Дорофєєва засвітила татуювання в пікантному місці: "погана дівчинка" (фото)

Минув тиждень після весілля: вагітна Лорак знайшла заміну Єгору Глібу

Показати ще

Дивись відео по темі:

Знаходишся у пошуку нових яскравих місць для подорожей? Залишай всю суєту у своєму місті і вирушай назустріч пригодам в Південну Корею. Читай, ніж країна приваблює мільйони туристів щорічно і чому її обов'язково потрібно відвідати.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн