Зелений чай вживають не тільки, як смачний напій, а й в цілях схуднення, адже всім відомі корисні властивості цього продукту. Але мало хто знає про те, якої шкоди він може завдати вашому організму.

У зеленому чаї міститься кофеїн і дубильні речовини (танін і катехін). Танін в нормальній кількості приносить користь, але варто перевищити норму, це може привести до різних неприємних наслідків. Серед них: подразнення шлунково-кишкового тракту (болі в животі, пронос, метеоризм, втрата апетиту), порушення роботи печінки, нирок, зневоднення організму, розвиток авітамінозу та анемії, викликаної дефіцитом заліза, посилення серцевої недостатності, скачки артеріального тиску.

Чим може бути небезпечний зелений чай

Кофеїн є потужним стимулятором нервової системи людини. Передозування цим речовиною викликає порушення роботи шлунка, кишечника і навіть серця.

Зелений чай може викликати залежність. При постійному вживанні напоїв, що містяться кофеїном, через деякий час у людини з'являється залежність. Недолік «допінгу» викликає головний біль, заважає спокійному сну. Передозування кофеїну, який є у складі зеленого чаю блокує гормон сну в головному мозку, активізує вироблення адреналіну.

Популярні новини зараз

Чому Ольга Фреймут зникла з екранів: телеведуча дала чесну відповідь

Колишня Потапа назвала його головний недолік в ліжку: Насті Каменських не пощастило

Тіна Кароль на карантині зустрілася з коханим чоловіком

Сюмбюль-азі довелось несолодко: як хлопчики ставали євнухами і якими вони були в реальному житті

Показати ще

Зелений чай: неприємні наслідки надмірного вживання

Зелений чай може викликати діарею. Цей побічний ефект зустрічається не так часто, але все ж він є.  Напої, що містять кофеїн, стимулюють вироблення жовчі. Скупчення цієї речовини запускають механізми у відповідь на вплив біологічно активних речовин, і викликають діарею.

Дзвін у вухах і запаморочення один з наслідків вживання зеленого чаю. Кофеїн може як підвищити, так і опустити ваше тиску. Це і призводить до запаморочення і іноді дзвону у вухах.

Як може нашкодити зелений чай

Зелений чай впливає на чоловіче здоров'я. Вчені вважають, що активні речовини чаю знижують рівень тестостерону і знижують вироблення сім'яної рідини, що може позначитися на репродуктивній функції чоловіків.

Пам'ятайте, навіть самі корисні прдукты при надмірному вживанні викликають побічні ефекти, які часто несуть за собою погані наслідки.

Над матеріалом працювала Наталія Радчук.

Дивись відео по темі:

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн