Таку можливість отримали діти – переможці Всеукраїнського конкурсу історій серед дітей з діабетом «Діабет. Твоя історія», ініційований Санофі в Україні. 

Мета конкурсу – підтримати бажання сучасних дітей писати тексти для блогів і дати їм можливість проявити свої письменницькі здібності, що сприяє їх творчій самореалізації і є додатковою терапією при діабеті. Адже життя дітей з діабетом 1 типу супроводжується стресом від щоденного контролю хвороби, і написання блогів – це одна з можливостей, завдяки якій вони можуть поділитися з світом власними думками, почуттями і переживаннями.

Гием Греньє, директор Санофі в Україні: «Усвідомлюючи потребу дітей з діабетом підтримки з боку батьків, лікарів і суспільства в цілому, Санофі як соціально відповідальна компанія реалізує такі проекти, як «Діабет. Твоя історія». Власною сміливістю і новими звершеннями діти з діабетом спонукають інших дітей з такою ж хворобою вірити в себе і свої сили».

Популярні новини зараз

"Ніби Жанна з могили повстала": сестра померлої Фріске налякала своєю зовнішністю, схожість з співачкою вражає (ФОТО)

Воскова маска замість обличчя: Алла Пугачова стурбувала фанатів змінами у зовнішності. Дружина Галкіна вже не та

Зрадила і забула: покинутий коханець Ані Лорак, Сергій Лазарєв не зміг приховати страждань від розриву з співачкою (ФОТО)

Еріка Герцег там зайва: Віра Брежнєва показала будинок, в якому живе з Меладзе

Показати ще

Історії дітей оцінювало журі у складі 38 лікарів-ендокринологів з різних куточків України і творче журі, до складу якого увійшли відомі українські письменники Іван Андрусяк, Сашко Дерманський і журналістка Ірина Стороженко. Журі вразив зрілий погляд дітей на світ і їх відповідальний підхід як до написання історій, так і до контролю хвороби. 

Невозможное возможно: в США родился ребенок, зачатый 24 года назад

В листах до лікарів діти з діабетом висловлювали подяку і глибокі емоції, ніж надихнули лікарів налагодити зі своїми маленькими пацієнтами ще більш тісне партнерство. Адже роль лікаря в житті дитини з діабетом є не менш важливою, ніж роль батьків, тому що успішність лікування та досягнення цілей терапії у великій мірі залежить саме від них.

Переможець конкурсу «Діабет. Твоя історія» Любомир Тихончук так написав про подяки лікаря у своїй конкурсній роботі: 

«Спасибі Вам за Вашу роботу. Лікар – це людина, який краще розуміє іншої людини, як і Ви. Коли у мене почався діабет, то у мене був високий цукор і тільки через три тижні я зрозумів, що зі мною щось сталося. Ви відкрили для мене світ, в якому треба боротися і перемагати».

Надія Каменяр, лікар-ендокринолог Хмельницької дитячої лікарні, поділилася своїми враженням від супроводження дітей під час «ДиаКемпу»:

«Завдяки проекту «Діабет. Твоя історія» діти з діабетом перемогли аж два страхи: публічно ділитися переживаннями у зв’язку із захворюванням і піднятися на повітряних кулях. І цим ще раз довели, що важка хвороба – не перешкода будь-яких досягнень і висот. Я, як і всі лікарі-ендокринологи, пишаюся ними!»

Близько 422 млн людей у світі живуть з діабетом. В Україні офіційно зареєстровано майже 1,3 мільйона пацієнтів, а ще втричі більше людей не знають про свою хворобу. 9 500 дітей живуть з цукровим діабетом 1 типу і ця кількість продовжує зростати. Саме тому про діабеті варто говорити як про глобальну проблему, збільшуючи обізнаність про хвороби, інтегруючи пацієнтів з діабетом в активне суспільне життя і ініціативи, покликані запобігати хворобі.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.                     

Підписуйся на наш youtube-канал Клатч Онлайн