Що значить фригідність

Фригідність у дівчат – це відсутність сексуального потягу, іншими словами сексуальна дисфункція або статева холодність. У медицині термін «жіноча фригідність» використовують дуже рідко, а от у звичайному житті – це значення кажуть до місця і не до місця. Іноді навіть тимчасова відсутність бажання або нездатність отримати задоволення з партнером називають фригідністю у дівчат, хоча до медичного діагнозу це не має ніякого відношення.

Раніше фригідністю могли назвати звичайну відсутність бажання, навіть якщо жінка втомилася, хвора, нещодавно перенесла пологи або відчуває психологічний дискомфорт. Чоловіки не знали, що з дружиною, і вирішували, що вона фригідна, і дружину необхідно лікувати, навіть не намагалися розібратися в жіночій сексуальності. Але не треба розкидатися діагнозами раніше, ніж розберешся в суті захворювання і проконсультируешься з фахівцем. Лікуватися в домашніх умовах – не найкраща ідея.

Фригідність

Термін «фригідність», який любив дідусь Фрейд, не дарма схожий за звучанням на «ригідність». Ригідність — означає нездатність змінюватися. Існує м'язова ригідність – коли м'язи настільки сильно сковуються, що боляче навіть поворухнутися (схожий симптом ригідності може бути і якщо у жінки серйозна відраза до статевого життя). І хоча ригідність – це не хвороба, але вона може сильно псувати життя, адже при ригідності люди не можуть адаптуватися до найменших змін, пристосуватися до мінливого життя. Це, до речі, може викликати симптоми фригідності, коли мова йде про сексуальні практики.

Як визначити фригідність

Фригідність, або статева холодність існує в трьох стадіях:

Популярні новини зараз

Ліза Галкіна приміряла модний бомбер і джинси з лампасами: "А дочка-то мамина"

Продюсер "Танців з зірками" назвав Могилевську найпроблемнішою зіркою шоу: вперше розкрив правду про її участь

Дан Балан чекає первістка: вагітна Кароль вийшла на сцену в сорочці, засвітивши кругленький животик

Спокуслива Настя Каменських похвалилася округлими формами: спекотне фото дружини Потапа

Показати ще
 • Перша – жінка не може отримати оргазм, хоча збуджується, статевий акт приносить задоволення.

 • Друга ступінь – секс не викликає ніяких емоцій, тільки байдужість. У жінки немає задоволення, але немає і серйозного дискомфорту від статевого акту.

 • Третя стадія захворювання – у жінки статевий акт викликає тільки негативні емоції, відраза, відчуття психологічного дискомфорту, почуття під час процесу вкрай неприємні.

Як визначити фригідність

Типи фригідності

 • Дуже слабкий сексуальний потяг. У цьому випадку у жынки знижене лібідо, тому близькості хочеться вкрай рідко. І хоча під час статевого акту жінка отримує задоволення і може досягти оргазму, але потяг дуже низький.

 • Розлад статевого збудження. Лібідо у жінок нормальне, але збудження настає не відразу, збудитися дуже складно, до того ж «настрій» дівчини може пропасти кілька разів під час статевого акту.

 • Оргазмічна дисфункція. В цьому випадку жінка не здатна отримати оргазм під час статевого акту, або досягає його дуже рідко, навіть при регулярному сексуальному житті.

 • Біль і серйозний дискомфорт під час (а іноді і після) статевого акту. Тут важливо розуміти: йдеться про фригідності (статеву холодність) тільки в тому випадку, якщо у жінок інших проблем та венеричних захворювань не виявлено.

Види фригідності

Фригідність буває декількох видів, і відрізнити їх можна за симптомами, причинами і проявівом. В залежності від виду жінці призначається певна терапія, яка допоможе повернути сексуальне життя, бажання і задоволення від процесу.

Конституціональна – це вид фригідності, який залежить від будови тіла. Жінці з певними вродженими фізіологічними особливостями будови тіла просто не потрібен секс або потрібен дуже рідко, статеві акти не приносять позитивних емоцій. Це означає, що даний вид не піддається немедикаментозного лікування. Допомогти може тільки хірургічна пластика статевих органів.

Симптоматична означає, що жінка байдужа до статевого акту через хронічні соматичні захворювання, до яких належать цукровий діабет, проблеми з нервовою системою та інші. Ця форма захворювання потребує лікування, щоб повернутися до нормального сексуального життя, але її можна виправити дуже легко. Правда, спочатку потрібно вилікувати або прибрати симптоми основної хвороби. Також, на думку деяких фахівців, причина може бути в молочниці.

Післяпологова. Назва виду говорить сама за себе – значить, що вона настає після пологів. Явище це нерідке, адже під час вагітності та пологів в організмі жінок відбуваються серйозні зміни. Після пологів, як мінімум до року, є як фізіологічні, так і психологічні – виснаження, іноді депресія, тривожність, хронічна втома. Часто після пологів жінці ніколи і подумати про статевий акт, особливо до року дитині. Головне, що потрібно забезпечити – повноцінний відпочинок. Хоча зрозуміло, що це звучить нереально, але треба спробувати, якщо хочеться розібратися з жіночою сексуальністю.

Післяпологова фригідність

Ретардаційна фригідність виникає, якщо у жінок (вірніше, дівчаток) не сформована статева система. Умовно кажучи, якщо дівчинці дуже мало років. Тобто, це означає, що статевого бажання абсолютно немає, оскільки дівчинка не дозріла, її гормональний фон також не сформувався, а значить, ніякого задоволення від сексуальних практик бути не може. Крім того, ретардаційною фригідністю можуть назвати період у жінок, коли вони вже почали сексуальні практики, але задоволення і приємні відчуття поки не настали.

Емоційна фригідність. Виникає у жінок через затяжного емоційного занепаду, важкого стану, депресії, тривожності та подібних психологічних проблем. У цьому випадку психосоматика відіграє дуже важливу роль. Але зазвичай захворювання проходить відразу, як у жінок налагоджується емоційний стан. Психотерапія повинна допомогти.

Нимфоманічна фригідність – це вид фригідності, коли жінка не може досягти оргазму і отримати повноцінного задоволення від процесу. При тому рівень лібідо досить високий, жінка фантазує про секс, відчуває бажання, але задоволення при цьому вкрай мало. Найчастіше жінки з німфоманічною холодністю вважають, що проблема у статевих партнерах (і дійсно таке буває, але якщо мова не про захворювання). Значить, треба спробувати інші сексуальні практики і досягти оргазму самостійно і проконсультуватися з лікарем, а не намагатися впоратися з цим в домашніх умовах. Адже визначити цей діагноз може тільки фахівець. І слухати треба явно не прихильників Фрейда.

Психологічна фригідність (не плутати з поняттям ригідність) – це фригідність, яка виникає в результаті психологічної травми, пов'язаної з невдалим статевим досвідом. У деяких випадках причина може бути в насильстві. Але навіть просто неприємний статевий акт може викликати відразу до інтиму і перерости в діагноз, іменований фригідністю. У цьому випадку не обійтися без психотерапії.

Психологічна фригідність

Жіноча фригідність, або статева холодність, нагадуємо, є рідкісним явищем. Проблеми статевого характеру з лібідо можуть бути після пологів, але це далеко не завжди означає, що ти фригідна. А якщо твій партнер у тебе не викликає статевий потяг, причина найчастіше не в тобі. Статеві партнери можуть бути недосвідченими, швидкими, незнающими, і якщо тобі важко, ти не можеш досягти оргазму з чоловіком, найімовірніше, справа в ньому, а не в тобі. Спробуй отримати оргазм самостійно, вивчи своє тіло – і цілком можливо, що питання відпаде само собою.

Симптоми фригідності

Одним з головних симптомів фригідності (статевої холодності) – відсутність чи ослаблення у жінки статевого потягу. Але хвороба проявляється і по-іншому, ось які є ознаки захворювання, чию важливість не можна применшувати:

 • Аноргазмія – значить, нездатність жінки отримати оргазм з чоловіком/жінкою або самостійно, навіть якщо на спроби витрачено багато часу.

 • Біль, дискомфорт або неприємні відчуття під час статевого акту, жіноче тіло стискається в процесі, жінка відчуває огиду, страх перед будь-якою сексуальною практикою.

 • Один із симптомів, на які звертають увагу чоловіки, - жінка стає дратівливою, відчуває сум, провину через те, що відчуває, може відсторонитися від партнера, для неї характерна ригідність. Жінка хвилюється і перебуває в пригніченому стані, так як не може жити статевим життям.

У будь-якому випадку ці симптоми самі по собі нічого не означають і не свідчать про холодність, поки у жінок не визначать відсутність інших проблем репродуктивної системи, а також гормональних. Адже хворобливі відчуття при статевому акті, небажання вести статеве життя та інші ознаки, які турбують жінку, можуть бути симптомами зовсім не фригідності, а захворювань статевої системи.

Симптоми фригідності

Крім того, важливо розуміти, що прибрати симптоми якимись препаратами недостатньо: потрібно звернутися до лікаря – гінеколога, психолога, можна і сексолога. Якщо діагноз підтвердиться – жінка потребує терапії. І тільки фахівці можуть виписати лікарські препарати після збору анамнезу та аналізів у жінки.

Причини фригідності

Статева холодність може бути викликана низкою причин. Ось які причини можуть викликати дане захворювання у жінок:

 • Фізіологічні. Такі відхилення, як проблеми з сечовипусканням, склероз, артрит і деякі інші можуть стати причиною фригідності. Деякі вважають, що причиною може бути кандидоз (молочниця) у запущеній формі.

 • До причин також відноситься прийом деяких препаратів. Особливо це стосується антидепресантів. Але схоже вплив на лібідо і статевий потяг мають антигістамінні препарати, ліки від артеріального тиску, хіміотерапія.

 • Однією з причин є гормональні порушення. Недолік гормону естрогену може викликати проблеми з лібідо і оргазмом.

 • Вагітність, пологи та післяпологовий період (іноді кілька років) супроводжується такими симптомами в статевому житті.

 • Психологічні проблеми, психосоматика. Наявність психологічних проблем – депресії, тривожності, панічні атаки, стрес, конфлікти, розбіжності з партнером – часто і є причинами фригідності. Часто без психолога розібратися з цим вкрай складно.

Причини фригідності

Діагностика захворювання

Щоб визначити наявність фригідності і призначити правильне лікування, лікар повинен зробити наступне:

 • Опитати пацієнтку. Бажано провести психоаналіз. Важливо, щоб жінка не приховувала подробиці статевого життя, адже від цього залежить постановка діагнозу.

 • Заповнити спеціальну анкету. Дівчина повинна описати всі скарги на сексуальні практики в стандартизованій анкеті. Це один з видів психоаналізу. За кожну відповідь на питання присуджується певна сума балів, за якою потім можна зрозуміти, йдеться про фригідності і про який вид, якщо так.

 • Провести огляд. Це означає, спеціальний огляд на гінекологічному кріслі, щоб виключити наявність конституціонального виду захворювання.

 • Аналізи. Пацієнтка повинна здати аналізи на гормони, щоб визначити збій, якщо він є. Можливо, причина небажання або неприємних відчуттів під час статевого акту у нестачі або збої гормонів, так що лікування буде абсолютно іншим.

Найчастіше, цього достатньо для постановки діагнозу, але в деяких випадках також можна призначити УЗД, МРТ та інші дослідження гормонального і статевого характеру. Необхідність цього лікар визначає в кожному конкретному випадку. Також не можна нехтувати психологічною консультацією, адже психосологічні проблеми – часта причина фригідності.

Як лікувати фригідність

Фригідність лікується медикаментозними і немедикаментозними методами. Позбутися від неї цілком можливо. Все залежить від причини хвороби жінки, а також ступеня її розвитку. Саме це визначає, як лікувати фригідність у кожної конкретної дівчини, щоб повернулося якісне сексуальне життя. У запущених випадках на те, щоб позбутися від хвороби, можуть знадобитися роки. А іноді достатньо кількох місяців.

Існують медикаментозні і немедикаментозні способи лікування захворювання. Лікарські препарати – не єдиний спосіб, який ефективний при лікуванні хвороби. А іноді навіть немає препаратів, здатних позбавити від фригідності. Але в будь-якому випадку варто нагадати, що не варто намагатися організувати лікування в домашніх умовах.

Медикаментозна терапія, тобто препарати, призначається в основному в разі проблем з гормонами. Вона передбачає прийом естрогенів в таблетках, або мазі з естрогенами або вагінальних кілець. Це допоможе стимулювати кровообіг, забезпечити приплив крові до статевих органів, створення вагінального змащення.

Як лікувати фригідність

Також іноді для лікування використовується андрогенна терапія при лікуванні сексуальних дисфункцій жінок і чоловіків, але про її ефективність та нешкідливість сперечаються до цих пір.

Також іноді слід в першу чергу вилікувати кандидоз (молочницю), а потім проблема відпаде самостійно. Хоча рідко справа в молочниці, але таке бувало, коли знаходили зв'язок фригідності з молочницею.

Немедикаментозне лікування використовується і як самостійне лікування сексуальних або статевих розладів, і як доповнення до препаратів.

До таких методів відноситься психотерапія, консультація спеціаліста. Іноді слід прийти на консультацію разом з партнером. Психологія допоможе позбутися і від інших проблем і недомовок, не тільки статевих, і стане важливою частиною лікування.

Також важливо розмовляти з партнером. Потрібно обговорювати проблеми, не замовчувати, якщо щось не влаштовує, не боятися признатися статевому партнеру в дискомфорті і труднощах. Іноді важливо вирішити психологічні проблеми у парі, щоб фригідність пройшла сама собою. Якщо партнери можуть піти на відкритий діалог, то статевими проблемами відносини не зіпсуються. Важливо розуміти, що це невід'ємна частина лікування.

Не варто забувати про здоровий спосіб життя як метод лікування. Помірна фізична активність, правильне харчування, здоровий сон і повноцінний відпочинок, відмова від алкоголю і куріння – все це стане ефективним помічником у боротьбі із захворюванням та поліпшенням статевого життя.

Якщо бажання все-таки з'являється і хочеться зайнятися сексом, обов'язково потрібно використовувати лубрикант. Мастило – помічник в інтимі, причому його бажано використовувати, навіть якщо з лібідо і статевим життям проблем немає.

Є ще погляд аюрведи – стародавньої індійської медицини – на лікування захворювання. Аюрведичні методи лікування наведені в кінці матеріалу.

Фригідність під час і після вагітності

Після вагітності і пологів фригідність у жінок – не таке вже й рідкісне явище. Вагітність не може не позначитися на лібідо і статевому контакті. Це обумовлено і психологічними, і фізіологічними причинами і змінами в тілі. Іноді до них додаються і психосоматичні. Тоді може виникнути післяпологова фригідність.

Фригідність під час і після вагітності

Але не завжди мова йде про хвороби. Приблизно рік після пологів сексуальне життя й не буде таким, як раніше, адже стільки організм жінок відновлюється після природних пологів (після пологів за допомогою кесаревого розтину – три роки). Але ці цифри можуть бути індивідуальні, були випадки, коли дівчина відновлювалася п'яти років, і стільки ж років не з'являвся статевий потяг.

Як ми вже писали, потрібен повноцінний відпочинок, час на відновлення і консультація фахівця, щоб поставити діагноз (якщо він є) і призначити найбільш ефективне лікування конкретній людині. В деяких випадках не обійтися без особливого лікування, наприклад, необхідно зробити хірургічну пластику статевих органів. Не варто забувати і про психотерапевта – консультація такого фахівця буде корисна всім і не тільки для статевого життя.

Молочниця (кандидоз) і фригідність

Молочниця або кандидоз – одне з найпоширеніших жіночих статевих захворювань. Хоча деякі гінекологи навіть не визнають саме існування діагнозу «молочниця», з симптомами молочниці стикалася, як мінімум, кожна третя. Для багатьох молочниця і статевий потяг несумісні, з статевим життям багато жінок вирішують почекати, але деякі фахівці мають свої думки з цього приводу.

Шанувальники психосоматики вважають, що молочниця тісно пов'язана з нашою психологією. І якщо жінка не може прийняти свою сексуальність, навчитися з нею звертатися, то молочниця може стати причиною фригідності, неможливості отримати оргазм, зниження лібідо, погіршення якості статевого життя.

Наукові дослідження з приводу того, що молочниця пов'язана з фригідністю, не проводилися, тому достовірних даних немає. Хоча багато жінок з діагнозом молочниця заявляють про зниження лібідо.

Фригідність

Фригідність і аюрведа

Стародавня індійська народна медицина аюрведа має свою точку зору з приводу лікування фригідності. Методи аюрведи полягають в тому, щоб приймати спеціальні лікувальні трави, а також використовувати омолоджуючі тоніки. Але головне, коли йдеться про аюрведу, це духовна робота, медитація, просвітництво. Також ефективним прихильники нетрадиційної медицини при лікуванні фригідності вважають аюрведичний масаж з кунжутним маслом.

Але не варто забувати, що це не доказова медицина, а значить, ефективність вона буде мати тільки з точки зору ефекту плацебо.

Дивись відео, в якому гінеколог відповідає на наші найдивніші питання:

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

 1. "Коханка" Чернишова показала, як виглядає в звичайному житті. Її порівнюють з Анастасією Заворотнюк.
 2. Дан Балан і Тіна Кароль зіграли весілля. Продюсер "Голосу" вперше розповів, з чого почалася їхня любов.
 3. Найбільший в Україні онлайн-магазин одягу Lamoda дарує покупцям знижку на речі відомих брендів.
 4. Солодкі моменти вдома: зірки Instagram зізналися, що Nutella® - улюблений десерт як дітей, так і дорослих.
 5. Сонячний ранок в колі сім'ї може починатися не з кави, а з десерту Nutella®. Шоколадна паста - ідеальне доповнення до сніданку.
 6. Блогери України поділилися смачним блюдом власного приготування. А з Nutella® - це взагалі так просто і легко.