Існує думка, що шоколад - це тільки зайві калорії, надлишок цукру і суцільна шкода здоров'ю.

Насправді, це не так, якщо мова йде про якісний темному шоколаді. Такий продукт дуже корисний - настільки, що лікарі рекомендують включати його в щоденний раціон. 

Темний шоколад

Справа в тому, що в темному шоколаді містяться флаваноїди - антиоксиданти, які позитивно впливають на кровотворну систему і захищають серце від хвороб. Крім того, швейцарськими вченими доведено, що темний шоколад знижує рівень кортизолу, який у народі відомий як "гормон стресу".

Популярні новини зараз

В ній тече турецька кров: Ані Лорак показала дочку від колишнього чоловіка

29 років, а фігура як у 10: Олена-Крістіна Лебідь похвалилася худими формами в купальнику

Пугачова зізналася в таємниці, яку зберігала десятиліттями: в ті часи таке вважали зрадою

Олексій Панін у порваних штанях і без білизни, з-під яких бовталося "господарство", погуляв по Риму (фото)

Показати ще

Але захоплюватися шоколадом все-таки не варто. 50-100 грам в день - оптимальна доза.

Роги і копита: з чого роблять українську ковбасу

Дивись відео, в якому дієтолог-нутриціолог відповідає на найпоширеніші питання про здорове харчування:

Напевно, всі ми колись чули історію про те, що чийсь дідусь все життя пив кріплений портвейн і курив «Біломор», працював на шкідливому виробництві, але при цьому був абсолютно здоровим, а помер у віці 97 років від нещасного випадку. І в той же час чуємо про міцного атлета тридцяти років, який регулярно тренується, не вилазячи з спортзалу, дотримується здорового способу життя тощо, несподівано захворює на рак. Чому так сталося? Відповідь на це питання дав відомий ізраїльський онколог Цві Бернштейн на Першому форумі онкопацієнтів, який відбувся 3 лютого в Києві. Детальніше читай тут.

Нагадаємо, доктор Комаровський — відомий педіатр, «золотими» правилами імунітету якого користуються всі батьки, неодноразово різко висловлював свою думку про поведінку надто турботливих матусь. Так, він заявив, що у батьків, які «носяться» зі своїми дітьми та тримають будинок в ідеальній чистоті, дитина захворіє швидше, ніж у тих, хто відноситься до своїх дітей байдужіше. Це висловлювання викликало бурю емоцій і обговорень в суспільстві, але в Євгена Комаровського свою думку на цей рахунок. Детальніше — читай, перейшовши за посиланням.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.