Так, фахівці пояснили, що зараз до складу сосисок, сардельок і варених ковбас входить близько 50% шкіри, кісток, субпродуктів, сої, а ось м'яса всього лише – 7–15 %. Тоді як згідно ГОСТу, саме м'ясо повинно бути основною складовою. Наприклад, легендарна «докторська ковбаса» раніше складалася лише з напівжирної свинини, яловичини, сухого молока і яєць.

Варена ковбаса

Крім мізерного м'ясного складу, сучасні ковбаси містять ряд  хімічних елементів для додання м'ясним виробам привабливого вигляду. До них відносяться фосфати, нітрити, нітрати і т. д. - всі вони небезпечні для здоров'я, особливо для здоров'я дітей.

Призводить до інсульту і інфаркту: названо найбільш небезпечний продукт в раціоні

Варена ковбаса

Замінити ковбаси і сосиски експерти радять цілісним шматком м'яса. Це і дешевше, і набагато корисніше.

Роги і копита: з чого роблять українську ковбасу

Дивись відео, в якому дієтолог-нутриціолог відповідає на найпоширеніші питання оо здорове харчування:

Напевно, всі ми колись чули історію про те, що чийсь дідусь все життя пив кріплений портвейн і курив «Біломор», працював на шкідливому виробництві, але при цьому був абсолютно здоровим, а помер у віці 97 років від нещасного випадку. І в той же час чуємо про міцне атлета тридцяти років, який регулярно тренується, не вилазячи з спортзалу, дотримується здорового способу життя і т. д., несподівано захворює на рак. Чому так сталося? Відповідь на це питання дав відомий ізраїльський онколог Цві Бернштейн на Першому форумі онкопацієнтів, який відбувся 3 лютого в Києві. Детальніше читай тут.

Нагадаємо, доктор Комаровський — відомий педіатр, «золотими» правилами імунітету якого користуються всі батьки, неодноразово різко висловлював свою думку про поведінку надто турботливих матусь. Так, він заявив, що у батьків, які «носяться» зі своїми дітьми і містять будинок в ідеальній чистоті, дитина захворіє швидше, ніж у тих, хто відноситься до своїх дітей байдужіше. Це висловлювання викликало бурю емоцій і обговорень в суспільстві, але в Євгена Комаровського свою думку на цей рахунок. Детальніше — читай, перейшовши за посилання.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.