Прекардіальний удар є частиною екстреної серцево-легеневої реанімації. Його застосовують у разі різкої втрати свідомості, зупинки пульсу і дихання.

Виконувати удар повинен лише спеціально навчений людина. Без необхідних знань проводити реанімацію таким способом безглуздо і навіть небезпечно. 

Реанімація

Прекардіальний удар має сенс лише в перші десять секунд після зупинки серця та за умови відсутності електричного дефібрилятора (він в такому випадку набагато ефективніше).

Названо 5 симптомів, що вказують на схильність до інфаркту

Популярні новини зараз

Захотілося молодого тіла: старіючого Баскова запідозрили в романі з Єгором Кридом

Анастасія Волочкова зізналася, що одного разу з нею зробили в гінекологічному кабінеті – ходити до лікарів більше не буде

Пережила Жанну Фріске і точить зуб на Катерину Тулупову: у Мережі з'явилася перша дружина Дмитра Шепелєва – її ім'я і фото

Нова конкурентка Каменських: дружина Олега Винника в ультракоротком міні засвітила ідеальну фігуру

Показати ще

За словами медиків, з допомогою прекардиального удару можна зберегти життя в 50-70 відсотків випадків раптової зупинки серця.

Дивись відео про те, як надати першу невідкладну допомогу при зупинці серця, якщо ти не медик:

Напевно, всі ми колись чули історію про те, що чийсь дідусь все життя пив кріплений портвейн і курив «Біломор», працював на шкідливому виробництві, але при цьому був абсолютно здоровим, а помер у віці 97 років від нещасного випадку. І в той же час чуємо про міцне атлета тридцяти років, який регулярно тренується, не вилазячи з спортзалу, дотримується здорового способу життя і т. д., несподівано захворює на рак. Чому так сталося? Відповідь на це питання дав відомий ізраїльський онколог Цві Бернштейн на Першому форумі онкопацієнтів, який відбувся 3 лютого в Києві. Детальніше читай тут.

Нагадаємо, доктор Комаровський — відомий педіатр, «золотими» правилами імунітету якого користуються всі батьки, неодноразово різко висловлював свою думку про поведінку надто турботливих матусь. Так, він заявив, що у батьків, які «носяться» зі своїми дітьми і містять будинок в ідеальній чистоті, дитина захворіє швидше, ніж у тих, хто відноситься до своїх дітей байдужіше. Це висловлювання викликало бурю емоцій і обговорень в суспільстві, але в Євгена Комаровського свою думку на цей рахунок. Детальніше — читай, перейшовши за посилання.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.