Коли у малюка висока температура, батьки задаються питанням: "Що краще - свічка або розчин (суспензія, сироп) всередину?". Тут необхідно розуміти, що при високій температурі в деяких ситуаціях виникає спазм периферичних судин, тобто спазм судин шкіри, прямої кишки, з-за чого свічка може просто не всмоктуватися і бути марною. Про це Комаровський пише у своєму Instagram.

Ось тут ключове питання: «У деяких випадках виникає?». Як батькам буквально за п'ять секунд відповісти на питання: «Виникає спазм судин або не виникає? Буде ефективна свічка чи ні?»

Температура у дитини

Що для цього треба: беремо дитячу ногу і дивимося на п'яту. Якщо п'ятка рожева і тепла, значить спазму судин немає і свічки будуть ефективні, навіть якщо температура 39,5 С. Якщо ж п'ята прохолодна і бліда, свічки краще не використовувати, даємо рідкі лікарські форми (сиропи, суспензії) всередину.

Названо 10 симптомів-провісників зупинки серця

Популярні новини зараз

"Колишньому зло?": Слава Камінська поділилася мотивацією на карантині і показала нового партнера

Шрами на обличчі вже не приховати: розлючений Галкін "віддухопелив" Пугачову через ревнощі

Ані Лорак з'явилася в весільному платті: "нарешті дочекалися" (ФОТО)

В домашній футболці і треніках: Юрій Горбунов показав, чим радує Катю Осадчу на карантині

Показати ще

Дивись відео по темі:

View this post on Instagram

Итак, друзья мои, конкретный совет, как правильно выбрать лекарство, когда сбиваем температуру. ⠀ Высокая температура, мы думаем: «Что, свеча или раствор (суспензия, сироп) внутрь?». Мы должны знать, и мы знаем, что при высокой температуре в некоторых ситуациях возникает спазм сосудов периферических, то есть спазм сосудов кожи, прямой кишки, и из-за этого свеча мирно себе лежит в прямой кишке и никуда не всасывается, то есть она не эффективна. Вот тут ключевой вопрос: «В некоторых случаях возникает?». Как родителям буквально за пять секунд ответить на вопрос: «Возникает спазм сосудов или не возникает? То есть будет эффективна свечка или нет?» Что для этого надо. Берем детскую ногу и смотрим на пятку. Если пятка розовая и теплая, значит спазма сосудов нет и свечи будут эффективны, даже если температура 39,5 С. Если же пятка прохладная и бледная, свечки лучше не использовать, даем жидкие лекарственные формы (сиропы, суспензии) внутрь. ⠀ #докторкомаровский #видеоЕОК #шдк #школадокторакомаровского #лайфхак #температураЕОК

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Напевно, всі ми колись чули історію про те, що чийсь дідусь все життя пив кріплений портвейн і курив «Біломор», працював на шкідливому виробництві, але при цьому був абсолютно здоровим, а помер у віці 97 років від нещасного випадку. І в той же час чуємо про міцне атлета тридцяти років, який регулярно тренується, не вилазячи з спортзалу, дотримується здорового способу життя і т. д., несподівано захворює на рак. Чому так сталося? Відповідь на це питання дав відомий ізраїльський онколог Цві Бернштейн на Першому форумі онкопацієнтів, який відбувся 3 лютого в Києві. Детальніше читай тут.

Нагадаємо, доктор Комаровський — відомий педіатр, «золотими» правилами імунітету якого користуються всі батьки, неодноразово різко висловлював свою думку про поведінку надто турботливих матусь. Так, він заявив, що у батьків, які «носяться» зі своїми дітьми і містять будинок в ідеальній чистоті, дитина захворіє швидше, ніж у тих, хто відноситься до своїх дітей байдужіше. Це висловлювання викликало бурю емоцій і обговорень в суспільстві, але в Євгена Комаровського свою думку на цей рахунок. Детальніше — читай, перейшовши за посилання.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.