Залозистий поліп ендометрію що це таке і як розпізнати?

Поява фіброзно-залізистих поліпів відбувається при надмірному збільшенні слизової оболонки матки, вони мають доброякісні характеристики. Складаються освіти з фіброзної і гладком'язових тканини. Поліпи ростуть у бік матки (іноді розташовуються у районі шийки матки), складаються з тіла округлої форми та ніжки, всередині них розташовані кровоносні судини.

Залізисті поліпи ендометрія, як правило, за відчуттями практично ніяк не виявляються і не дають про себе знати. Діагностується цей вид патології зазвичай у 10-25% серед всіх жінок. З них близько 40-70% жінок, які страждають поліпами, що знаходяться в постклімактеричному періоді (у цьому випадку іноді виявляються незначні кров'янисті виділення, але не завжди).

Ці поліпи мають кілька різновидів: фіброзний поліп; желизистофиброзный поліп; аденоматозный (передраковий стан) поліп. Наявність поліпозу виявляється, як правило, за допомогою узд-діагностики.

Симптоми, які проявляються при наявності залозисто-фіброзних поліпів

Незважаючи на те, що по самопочуттю поліпи можуть особливо не давати про себе знати і не проявлятися, все-таки можна по деяких ознаках запідозрити у себе цю недугу. Тому що поліпи хоч і з'являються непомітно, але при все більшому розростання ендометрію все-таки рано чи пізно дають про себе знати за допомогою таких проявів:

Популярні новини зараз

Зірка «Бригади» Дмитро Дюжев засвітив мускулисте тіло на відпочинку з дружиною і дітьми – «господи, хай рушник впаде»

Зовсім без одягу: зірка "Дом-2" Ольга Бузова знялася оголеною, прикрившись величезним букетом

Дан Балан чекає первістка: вагітна Кароль вийшла на сцену в сорочці, засвітивши кругленький животик

52-річний танцюючий мільйонер Джанлука Вакки станцював з вагітною коханою: розважилися біля басейну

Показати ще
 • Незначні кров'янисті виділення, які трапляються в проміжках між менструаціями;
 • Збільшення об'єму виділеної крові при місячних (істотно більше звичайного);
 • Хворобливі і неприємні відчуття під час статевих актів;
 • Мастка кров'яні виділення після статевих актів;
 • Наявність рясних белей;
 • Проблеми з виношуванням плоду під час вагітності (мимовільні аборти, завмирання);
 • Проблеми з зачаттям.
Симптомы, которые проявляются при наличии железисто-фиброзных полипов
Симптоми, які проявляються при наявності залозисто-фіброзних поліпів

Причини виникнення залозисто фіброзних поліпів

Виникнути поліпи в матці можуть з різних причин, серед яких:

 • Наявність хронічних запальних процесів, які відбуваються матці, часті застуди, загальне ослаблене стан орагнизма;
 • Дисбаланс в гормональному фоні, перекоси з виробленням естрогену, а також прогестерону, порушення роботи щитовидної залози;
 • Схильність ендометріозу;
 • Патології у надниркових і підшлункової залозі (наявність цукрового діабету);
 • Численні аборти (мимовільні або навмисні), чищення;
 • Хірургічні втручання в області яєчників або матки в анамнезі;
 • Наявність плацентарного поліпа;
 • Тривале використання внутрішньоматкової спіралі.

Залозистий поліп ендометрію базального типу: які особливості

Дані типи поліпів мають структуру залоз, а також містять незначну кількість стромальних клітин. Характерно це захворювання для жінок, які знаходяться в дітородному віці. Поліпи за типом поділяють згідно їх локалізації на ендометрії, і бувають вони базальними і функціональними.

Базальний поліп являє собою утворення, що знаходиться у внутрішньому шарі ендометрію. Називають такі поліпи істинними, оскільки вони утворені за допомогою специфічно звивистих базальних залоз (мають вигляд залозистої структури). Проблема даної патології криється в тому, що тканини такого наросту ніяк не здатні реагувати при впливі на них статевих гормонів. Більш того, базальні поліпи, на відміну від функціональних, не здатні змінювати свою структуру.

Порядок лікування залозисто-фіброзного поліпа ендометрію

Методи лікування залозисто фіброзного поліпа полягають, найчастіше, у хірургічному втручанні. Перед тим проводять таку процедуру, як гістероскопія. Це взяття частинки матеріалу на аналіз для того, щоб зрозуміти, як правильно, яким способом і чим лікувати і видаляти поліп, чи можна це робити, і яку терапію призначати далі, щоб досягти максимально ефективного результату в кожному індивідуальному випадку.

Видалення залізистих поліпів широко поширена практика серед лікарів у сучасному вирішенні цієї проблеми, із-за того, що є ризик переходу доброякісного утворення в злоякісне, тому не варто зволікати з лікуванням і видаленням.

В якості рекомендації лікуючого лікаря може бути призначена така операція, як оптимальне рішення. Процедура видалення поліпів передбачає не тільки витяг самої освіти, але також і того ділянки ендометрію, де він був прикріплений. Після того, як поліп видалили, зазвичай призначається терапія, що складається найчастіше з гормональних препаратів у поєднанні з антибіотиками.

Особливості та способи видалення поліпа залозисто

Залозисто фіброзний поліп ендометрію лікування і видалення. Як говорилося вище, методом лікування залозисто-фіброзного поліпа складається з безпосереднього хірургічного втручання, а також післяопераційної терапії. Буває воно декількох видів:

 • гістероскопія;
 • лазеротерапія;
 • видалення поліпозу допомогою електричних імпульсів, а також радіохвильовим впливом;
 • шляхом вискоблювання (роздільного діагностичного).

Перший серед зазначених методів вважається найменш обтяжливим. Три останніх – малоінвазивні. Впливають всі вказані методи вона ніжку освіти. Перед видаленням зазвичай проводиться вишкрібання тієї частини ендометрію, де знаходиться поліп.
Але найбільш ефективним методом вважається все-таки гістероскопія. Шляхом гістероскопії видаляють поліпи допомогою гнучкого обладнання, на кінчику якого кріпиться камера і інструменти для вилучення утворень.

Залозистий поліп ендометрію: лікування після видалення

Лікування після видалення залозистого поліпа ендометрію полягає в тому, що лікар призначає гормональні та противірусні препарати, а також антибіотики. Робиться це для того, щоб виключити виникнення запальних вогнищ в маткової порожнини.

Така терапія також допоможе уникнути зараження утвореного рубця, після того, як поліп (поліпи) видалили з поверхні ендометрію.

Препарати, які при таких патологіях призначає лікар, зазвичай, складаються з гистагенных гормональних засобів. Вони добре допомагають в нормалізації гормонального фону, а також допомагають усунути причину виникнення фіброзного поліпозу, що на майбутнє повинно допомогти уникнути повторного їх прояви.

Железистый полип эндометрия: лечение после удаления
Залозистий поліп ендометрію: лікування після видалення

На питання, чи можна завагітніти після видалення поліпа, відповімо, що це цілком реально і можливо. За успішну операцію з видалення поліпа можна планувати вагітність. Важливо це робити тоді, коли матка повністю відновитися і буде готовою е цього. Тому варто спостерігати за її відновленням і регулярно відвідувати лікаря, відповідно до його рекомендацій.

Може фіброзний поліп перешкодити настанню вагітності?

Як правило, жінки найбільш уважні до свого здоров'я, саме в період планування вагітності виявляють у себе наявність поліпа, тому що проводять мінімальну діагностику стану організму. Тому логічні запитання, чи можна завагітніти з залізисто фіброзним поліпом, або, що робити, якщо вагітність вже наступила – дуже актуально.

У деяких випадках поліп не заважає настанню вагітності. Але в цілому це залежить від його місця розташування. Так, якщо він розмістився в області істмічного відділення маткової труби, через що сперматозоїди не можуть потрапити до яйцеклітини, то вагітність з-за цього може довго не наступати. В наслідок чого лікарі можуть діагностувати безпліддя. Більш того, при розміщенні поліпа близько шийки матки або ж до її дна, а також при великих розмірах поліпа, є ризик неправильного прикріплення плаценти, що може призвести в найближчому майбутньому її відшаруванням. З-за цього може відбуватися неповноцінне харчування плоду, і в наслідок – затримка у розвитку і навіть завмирання. Поліп може стати причиною завмерлої вагітності та викидня.

Тому правильніше провести діагностику перед плануванням вагітності і при виявленні поліпа або поліпів позбутися від них за допомогою операції, а після повного відновлення, знову відновити спроби. У цьому випадку вони повинні бути більш успішними з прогнозом більш сприятливого результату і своєчасних пологів.

Крім того, при плануванні вагітності жінки нерідко вдаються до використання такого народного методів, як вимірювання базальної температури, при цьому, зауважимо, зазвичай при поліпах температура особливо не змінює своїх показників. В цілому, народній медицині варто ставитися з великою обережністю.

Потрібно видаляти поліп при вагітності?

Нерідко так буває, що залізисті поліпи виявляють вже після настання вагітності. На жаль, поліпи під час вагітності можуть послужити причиною викидня, а також недоотримання корисних речовин плодом і подальшим неповноцінним розвитком. Поліп також може стати причиною передчасних пологів.

Але не варто лякатися завчасно, в більшості випадків поліпи не представляють великої небезпеки ні для здоров'я вагітної, ні для дитини. Тому за здоров'ям вагітної просто встановлюють посилений контроль та додаткові дослідження в динаміці.

Основну небезпеку несе поліп, який з'явився в цервікальному каналі. При його наявності збільшується ризик занесення інфекційних хвороб для плода. У цьому випадку лікарем можуть призначатися антибактеріальні препарати місцевої дії.

Нужно ли удалять полип при беременности?
Потрібно видаляти поліп при вагітності?

Видаляють чи поліпи під час вагітності? Якщо вони не становлять загрози для життя і здоров'я жінки і плоду, то операцію з видалення такого поліпа, як правило, переносять на післяпологове час. Також бувають випадки, коли поліп сам виходить під час пологів.

Що кажуть про народні засоби лікування залозисто фіброзного поліпа?

Чи можливо лікування залозисто фіброзного поліпа ендометрію народними засобами без хірургічного втручання? Звичайно, ніхто з нас не приходить у захват, коли треба вдаватися до хірургічного втручання, і здається, що звичайна терапія допоможе не так, як народні перевірені часом методи. Але чи це так?

Насправді існує популярний метод лікування поліпа. Це народний засіб полягає у використанні часнику. Разом з тим, відразу хочемо застерегти, цей метод малоефективний, а також існують ризики спалити слизову оболонку піхви (ендометрій). В результаті можна отримати додаткову серйозну проблему, так і не вирішивши існуючу.

Тому краще не ризикувати з народними методами, особливо, такими екстремальними, як введення часнику в піхву. А звернутися до лікаря, провести правильну діагностику і пройти оптимальний курс лікування, за допомогою індивідуально підібраної терапії. Крім того, вкрай важливо регулярно відвідувати гінеколога, щоб мати можливість вчасно виявити яке-небудь захворювання. Адже, коли його діагностувати вчасно на початковому етапі, то лікування буде більш швидким, бюджетним та ефективним, ніж запущені або хронічні форми. Такий підхід, на відміну від народних способів, допоможе в максимально короткі терміни у вирішенні цієї проблеми, а також допоможе уникнути негативних наслідків на майбутнє.

В цих питаннях не варто ризикувати своїм здоров'ям, особливо, якщо планується вагітність найближчим часом. Народна медицина хороша, якщо не несе ризиків, тому в даному питанні краще користуватися перевіреними науковими методами.

Дивись відео, в якому гінеколог відповідає на наші самі дивні питання:

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

 1. Почніть літо з правильного вибору - провести з приємністю і користю дозвілля всією родиною - легко! Заміський комплекс «Родео» пропонує: прогулянки на конях в ліс, оренда альтанок/будиночків, басейн, бар, пляж, дитячі атракціони.
 2. Нове фото Наташі Корольової викликало суперечливу реакцію в Мережі. Читай, щоб дізнатися більше.
 3. Найбільший в Україні онлайн-магазин одягу Lamoda дарує покупцям знижку на речі відомих брендів.