Про причини і природу ракових захворювань розповів відомий ізраїльський онколог Цві Бернштейн на Першому форумі онкопацієнтів, який відбувся 3 лютого в Києві.

Good luck — bad luck

Рак — це процес, при якому наші рідні, абсолютно нормальні і здорові клітини, з якоїсь причини перетворюються у пухлинні.

Чим відрізняється здорова клітина від пухлинної?

Нормальні клітини мають певний час життя, в той час як пухлинні клітини виробляють спеціальні білки, які роблять їх «безсмертними». Вони можуть нескінченно розмножуватися.

Друге: старт-сигнал. Здорова нормальна клітина починає розмножуватися, коли організм дає сигнал «гоу». Пухлинні клітини не потребують в такому сигналі, вони самі собі господарі.

Популярні новини зараз

Йосип Пригожин показав свою коханку: вона Валерії і в підметки не годиться

Тіна Кароль цього не знала: Дан Балан публічно зізнався, що присвятив своїй коханій новий альбом

Кримінальний авторитет: коханця Софії Ротару обговорюють в Мережі

Флай-йога: полетаем?

Показати ще

Стоп сигнали: нормальні клітини в якийсь момент припиняють ділитися, отримавши сигнал «стоп» від організму, пухлинні клітини цей сигнал ігнорують.

Планована смерть клітини. Здатність «самознищення» властива здоровій клітині, пухлинні клітини не підкоряються сигналам самогубства і продовжують ділитися.

Здатність всередині себе розвивати кровоносні судини — нею володіють тільки ракові клітини. Таким чином вони можуть доставляти всередину себе нові живильні речовини, в результаті чого відбувається їх експансія.

Так чому ж ми хворіємо на рак? Через що відбуваються мутації? 

Напевно, усі ми чули історію про те, що чийсь дідусь все життя пив кріплений портвейн і курив «Біломор», працював на шкідливому виробництві, але при цьому був абсолютно здоровим, а помер у віці 97 років від нещасного випадку. І в той же час чуємо про міцного атлета тридцяти років, який регулярно тренується, не вилазячи з спортзалу, дотримується здорового способу життя і т. п., та несподівано захворює на рак. Чому так сталося?

Так от, є теорія, яка називається good luck — bad luck, тобто: пощастило — не пощастило. Вчені, які розробили її, встановили, що ризик захворіти на рак залежить від кількості поділок стовбурових клітин: чим воно вище, тим вище ризик.

Дивись відео, в якому ми задали найактуальніші питання онкологу:

У 66% випадків мутації випадкові. Не залежать від навколишнього середовища, ані від спадковості. Тому запам'ятайте головне: нічого з того, що ви зробили або не передбачили не робить вас відповідальним за вашу хворобу.

Так, спосіб життя теж грає роль в процесі мутацій клітин, але зовсім незначну. Те ж стосується і спадковості — всього 5% випадків захворювання раком сталися з цієї причини.

А це лікується? Що можна, а що не можна говорити людині з онкологією

Дивись відео по темі:

Радимо ознайомитися з ексклюзивним матеріалом Clutch, в якому ми розповіли про традиції жіночого обрізання та поширеності цієї звірячої процедури в Україні. Цікаво дізнатися, скільки в нашій країні коштує скалічити дитину? Тоді читай і поділися цією інформацією з друзями  — це дійсно те, що повинна знати кожна свідома дівчина.

Більше цікавих матеріалів і свіжих новин шукай на сайті clutch.ua