Експерти зробили несподіваний висновок, що через 5 хвилин після смерті, людину ще можна повернути до життя.

Зберігається свідомість людини після смерті?

Ученые выяснили, сохраняется ли сознание человека после смерти
Вчені з'ясували, зберігається свідомість людини після смерті

Перед остаточною смертю в мозку відбувається хвиля електричної активності, яка знаменує собою останні миті у роботі цього органу. Щоб дізнатися про це, вченим довелося тривалий час вивчати активність мозку вмираючих пацієнтів, фіксуючи ті самі останні спалахи.

Це означає те, що протягом кількох хвилин після зупинки серця людина все ще знаходиться в свідомості. Звідси напрошується цікавий висновок: процес відключення мозку після смерті все-таки можна ще повернути назад.

«Нічого спільного зі здоров'ям немає»: дієтолог розкритикувала популярний релігійний звичай

Популярні новини зараз

Дружина Притули похвалилася витонченою фігуркою: як виглядає улюблена жінка скандального телеведучого

В білизні і напівпрозорому халаті: Тіна Кароль підкорила Мережа пікантним образом

Хворий на рак Борис Корчевникова розізлився на Аллу Пугачову і почав збирати на її компромат: скандальне шоу скоро буде в ефірі

Ірина Горова вперше прокоментувала пісню, яку Потап присвятив Каменських

Показати ще

Команда німецьких неврологів провела дослідження, в ході яких вивчала електричні сигнали мозку дев'яти осіб, що знаходяться при смерті. Вчені сподівалися, що з допомогою імплантування електродів до мозку можна встановити механізм смерті і точний час подій, які передують повного припинення життєдіяльності. У результаті з'ясувалося, що приблизно п'ять хвилин після смерті нейрони все ще продовжують функціонувати.

Але немає сенсу надавати допомогу людині, в головному мозку якого вже відбулася та сама хвиля активності. Необхідні заходи слід вживати до цього моменту, тільки так є хоч якісь мінімальні шанси на те, щоб повернути її до життя.

Джерело

«Може спровокувати раптову смерть»: доктор Комаровський розповів, що ні в якому разі не можна робити при дітях

Дивись відео по темі:

Нагадаємо, доктор Комаровський — відомий педіатр, «золотими» правилами імунітету якого користуються всі батьки, неодноразово різко висловлював свою думку про поведінку надто турботливих матусь. Так, він заявив, що у батьків, які «носяться зі своїми дітьми та тримають будинок в ідеальній чистоті, дитина захворіє швидше, ніж у тих, хто відноситься до своїх дітей байдужіше. Це висловлювання викликало бурю емоцій і обговорень в суспільстві, але в Євгена Комаровського свою думку на цей рахунок. Докладніше читай, перейшовши за посиланням.

Не менш обурливою стала сказана ним фраза про те, що дітям допомагати не можна. Чому лікар-педіатр так негативно ставиться до батьківської допомоги? Відповідь дивись тут.

Також лікар розповів усім турботливим матусям, яка каша, на його думку, вважається найкориснішою: він навіть склав список з семи злаків. А ось манку, яку так люблять годувати малюків у садочку, Комаровський нещадно розкритикував.

Більше цікавих матеріалів і свіжих новин шукай на сайті clutch.ua