Найцікавіші факти про зуби:

Вони унікальні

Їх цілком можна порівняти з відбитками пальців людини. Так, зубну мапу часто використовують в впізнання останків людини. Причому навіть у однояйцевих близнюків будуть різні зуби.

Нам доступно не всі

Ми не можемо побачити приблизно третю частину зубів, так як вона знаходиться в яснах. Саме тому стоматологи роблять акцент на підтримці здоров'я ясен: це настільки ж важливо, як і підтримання здоров'я зубів.

Найнадійніші

Відомо, що зубна емаль — це одна з найбільш міцних частин нашого організму, адже її головним завданням є захист частини зуба. Таку фортецю зубах забезпечує кальцій і фосфор.

Білосніжна посмішка прикрасить будь-якої людини
Білосніжна посмішка прикрасить будь-якої людини

Немає нічого вічного

Незважаючи на унікальну міцність емалі, вона все одно може зруйнуватися через патологічних процесів, пов'язаних з впливом цукру і кислот. Особливо це стосується газованих напоїв: вони шкодять емалі, як ніщо інше.

Популярні новини зараз

Тарзану на радість: Наташа Корольова ледь не розгубила свій важкий бюст з крихітного топа - фото

29 років, а фігура як у 10: Олена-Крістіна Лебідь похвалилася худими формами в купальнику

«Колола гормони в живіт»: після випадку з Заворотнюк Лєра Кудрявцева відверто розповіла про ЕКО

Зірка "95 Кварталу" Олександр Пікалов розповів про залежність

Показати ще

Зуби не жовтіють від кави

Забудь про існування кавових плям на зубах. Жовті зуби говорять про те, що вони хворі: це не більше, ніж зруйнована емаль, яка з білого стала жовтою.

5 ознак того, що кава шкодить твоєму організму

Крутіше, ніж кістки

Шар, який знаходиться відразу за емаллю — міцніше, ніж кістки, і називається дентин. Він створений з невеликих канальців і проходів, які передають нервові сигнали і поживні речовини через зуби. Існує цілих три різновиди дентину, але якщо емаль статична, то дентин росте і змінюється протягом усього життя.

Бактеріальна плівка

Наші зуби покриває особлива плівка з бактерій, яка протягом життя постійно зростає. Якщо не чистити зуби, регулярно видаляючи її, то незабаром вона спровокує руйнування зубів.

Через улюбленої собаки чоловік втратив усі кінцівки

Дуже брудне місце

У цій же плівці з бактерій проживає від 200 до 300 різних видів мікроорганізмів. Однак, небезпечніше всього Streptococcus mutans, які перетворюють цукор та інші вуглеводи кислоти, що роз'їдають наші зуби.

Нагадаємо, косметологи назвали перші ознаки старіння жінок і способи від них позбутися. Як виявилося, не завжди навіть потрібен салон — детальніше дивись тут.

А самі цікаві і корисні матеріали шукай на Clutch