Дай дочці ознайомитися з цією колонкою, або просто перекажи своїй крихітці її суть.

Головний висновок: розмір грудей залежить від генетичного коду, а не від вправ, спеціальної білизни і продуктів. Це все міф. Втім, як і «анекдот» про те, що гарні груди обов'язково повинні бути великими.

Детальніше – нижче.

Може дівчинка-підліток, якимось чином вплинути на розмір своїх грудей?

– Молочна залоза є одним з найбільш гормонозалежних органів жіночого організму. Цим обумовлена зміна її розмірів в залежності від менструального циклу, періоду вагітності та годування груддю. І напряму розвиток, а відповідно і розміри залежать від рівня жіночих гормонів в підлітковий період. На підставі цієї інформації виникає два питання: як підняти рівень жіночих гормонів в період статевого дозрівання і друге питання: якими негативними наслідками це загрожує? Рівень жіночих гормонів в період статевого дозрівання регулюється за допомогою гормональних центрів мозку. Викликати підвищення жіночих гормонів в крові можна шляхом додаткового їх введення у формі ліків. Другим станом, що підвищує рівень жіночих гормонів є підліткова повнота і ожиріння.

Молочна залоза в останньому випадку збільшується і за рахунок гормональної стимуляції, і шляхом збільшення жирового прошарку навколо молочної залози. Другим, більш важливим питанням буде питання про потенційну шкідливість таких шляхів впливу на ріст молочної залози. Шкідливий вплив гормонального втручання в тонко-функціонуючий організм підлітка важко переоцінити. Більш коректно запитати, що не повинен робити підліток для того, щоб не заважати грудям рости природним шляхом? Слід відмовитися від суворих дієт, які знижують вагу. Відомим є факт, що менструальний цикл залежить від маси тіла. Якщо в організмі дівчинки не буде мінімум 13% жирової тканини, у неї не буде регулярного менструального циклу, а відповідно і стабільного рівня жіночих гормонів в крові. Що може спричинити не повний розвиток жіночих грудей. Кращим вибором, про який повинні розповідати батьки, повинно бути психологічне прийняття свого тіла, і життя в гармонії з собою.

Популярні новини зараз

Експерти розкрили правду про пластичні операції Кейт Міддлтон і Меган Маркл (ФОТО)

У мережі з'явилося рідкісне фото Алли Пугачової без перуки (ФОТО)

"Тому все!": Леся Нікітюк йде з телебачення-подробиці

Як зараз виглядає "особлива" дочка Лоліти Мілявської: правда про здоров'я 21-річної киянки

Показати ще

Чи можуть якісь продукти чи масажі скорегувати, або в майбутньому вплинути на зростання грудей?

– Базуючись на інформації, розкритій у першому питанні, можна сказати про вплив підвищеного харчування і ожиріння на зростання об'єму молочних залоз. Маса молочної залози збільшується і за рахунок підвищеного рівня гормонів (збільшення обсягу безпосередньо тканини молочної залози) і за рахунок збільшення об'єму жирового прошарку навколо молочної залози (зовнішній, підшкірний шар). Я думаю, навряд чи дівчинка-підліток піде на таке компромісне рішення: придбати пишні груди та кілька зайвих розмірів в одязі. Що ж стосовно масажів і специфічних продуктів, які можуть викликати зростання грудей. Повідомлення про прийом тих чи інших продуктів для зростання грудей, не мають під собою доказової бази.

Так, час від часу в навколонаукових колах спливають історії про «капусту», але вони часто перебувають на рівні народних казок за достовірністю. Кажуть, що постійний масаж грудей привід до посилення кровообігу в цій зоні, а відповідно і більшому припливу жіночих гормонів до грудей. Це в свою чергу викликає її зростання. Але й ця інформація не викликає у мене довіри. Розмір грудей у більшості випадків зумовлений генетично (унаслідується розмір грудей мами або бабусі). Крім того, жіночі гормони не діють місцево на клітини молочної залози. Тому, малоймовірно що масажі можуть допомогти. Питання щодо вживання специфічних продуктів для зростання грудей теж вельми неоднозначне.

Прийнято вважати, що продукти, багаті рослинними аналогами жіночих гормонів (фітоестрогенами), можуть викликати зростання грудей. Зокрема, соя багата фітоестрогенами. Але я ніколи не зустрічав жодної науково обґрунтованої статті про доведений вплив цих речовин. Так, тимчасовий ефект спостерігався, але як тільки прийом цих продуктів скорочувався або припинявся, відразу об'єм грудей різко зменшувався. Таким чином я не підтримую використання фітоестрогенів для збільшення грудей. Слід пам'ятати, активні заняття спортом в підлітковому віці підвищують рівень чоловічих гормонів (тестостерон) і можуть призвести до затримки природного зростання грудей.

Чого дівчатам-підліткам категорично не можна робити з грудьми?

– Будь-які механічні дії на груди можуть тільки принести шкоду. Спроба розтягнути тканину грудей в надії, що вона заповниться об'ємом, не має під собою ніякого здорового пояснення. Будь-які спроби прийому лікарських засобів, що стимулюють ріст грудей, призведуть до гормонального збою в організмі, який буде дуже важко виправити в майбутньому. Описані випадки, коли підлітки використовували звичайні банки і створювали ефект вакууму для розтягування тканини молочної залози. Це робити заборонено. Ну і звичайно краще не користуватися послугами пластичної хірургії до 22 років.

Чи впливає вибір білизни в підлітковому віці на розмір грудей і на її стан?

– Як я вже говорив, розмір молочної залози залежить від генетичних даних. Швидше за все розмір грудей буде такою ж як у мами або бабусі. Кардинальним чином вплинути видом і формою нижньої білизни на це не можна. Що було доведено на науковому рівні – білизна впливає на пружність і відвисання грудей в майбутньому. Якщо це груди середніх розмірів, і дівчина не носить бюстгальтер, то вона довше буде залишатися «стоячою». Це обумовлено тим, що зв'язки, які тримають форму, залишаються в тонусі і не розтягуються від «бездіяльності».

Щодо тісної білизни нічого доведеного чи спростовучого шкоду для майбутнього розміру грудей, в науковому світі немає. Моя думка, що білизна не впливає на формування розміру грудей у підлітка. Але вибір білизни слід робити на користь зручної, без найменших ознак дискомфорту, яка виготовлена з натуральних матеріалів.

Дивись далі нове інтерв'ю з пластичним хірургом:

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

  1. Еріка Герцег у відвертій сукні продемонструвала стрункі ніжки. Меладзе в захваті від своєї колишньої.

  2. Красуня Хюррем з "Величного століття" похвалилася розкішною фігурою в сукні. Сам Сулейман не встояв би.

  3. Розкішна білявка Таюне... дружина Винника похвалилася стрункими ніжками в сітчастих панчохах.

  4. Алла Мазур перемогла рак і показала фото без перуки: як 55-річна ведуча ТСН виглядає зараз.

  5. Алерголог Майя Руселевич розповіла, чи існують "уколи від амброзії". Ти будеш здивована.