У цьому матеріалі ти знайдеш підбірку з 10 книг-історій, які вселяють надію і дарують віру, коли втрата здається непоправною. Важкі хвороби, рання смерть, діти, підлітки, батьки та подружжя. В цих книгах є різні історії і вони дійсно здатні хоч трішки зігріти серце, що потонуло у горі втрати.

«Шлях до смерті. Жити до кінця» Віктора і Розмарі Зорзі

Книга про те, як 25-річна дівчина, дочка авторів, вмирала через меланоми. Вони дуже чесно описують все, що відбувалося від моменту, коли діагноз тільки запідозрили, і до самої смерті в хоспісі. Всі свої почуття, сумніви, помилки і важкі рішення. І люди, що опинилися в схожій ситуації, напевно знайдуть підтримку в цій книзі.

«Два маленьких кроки по мокрому піску» Анн-Дофін Жюллиан

Анн-Дофін — мама двох дівчаток, у яких виявили рідкісне генетичне  смертельне захворювання. У цій книзі описано те, як підходить до кінця життя маленької дівчинки та її новонароджена сестра проходить трансплантацію кісткового мозку, щоб справитися з хворобою, в 10 років і вона помре. При цьому родина намагається бути згуртованою і не зійти з розуму від того, що відбувається. У них виходить. Дуже допомагають оточуючі, і тим самим ця історія немов інструкція для всіх небайдужих, які хочуть допомогти людям, які опинилися в подібній ситуації.

«Никогда не надейся на врачей»: 7 заповедей долгой жизни от столетнего доктора

Популярні новини зараз

Випив і пристрасно притиснувся до дружини: Максим Галкін здивував ставленням до Пугачової — діти ж дивляться (ФОТО)

Красуня-султанша з "Величного століття" підкреслила пишний бюст чорним платтям на тонких бретелях (ФОТО)

Коротке волосся і гострі вилиці: Заворотнюк показала, як виглядає зараз

Віра Брежнєва після розлучення з Меладзе зіграла весілля з іншим: "Він зробив мені пропозицію. Я погодилася"

Показати ще

«Винні зірки» Джона Гріна

Художня книга, більше підходить підліткам. Як жити, якщо твоє захворювання смертельне і лікарі не можуть кардинально змінити хід подій. У книзі порушена тема — боязнь забуття, яке загострюється тим, що в 17 років ти навряд чи можеш зробити щось гідне Нобелівської премії або щось настільки ж масштабне. По книзі було знято фільм.

До глубины души: послание 5-летнего мальчика с опухолью мозга

«Коли дихання розчиняється в повітрі» Пола Каланити

У автора Пола Каланіті діагностували рак легенів на останній стадії, коли він закінчував резидентуру з нейрохірургії. Книга — вдумлива розповідь доктора Каланіті про те, як він приймав складні рішення, як мирився з подіями, які вибудовував відносини зі своїм лікарем. Після смерті чоловіка Люсі Каланіті дописала книжку і стала виступати на TED, давати інтерв'ю і розповідати про своє нове життя з маленькою донькою, яку вони з Полом вирішили народити, вже знаючи про діагноз.

«Зірки світять на стелі» Юхан Тидель

Художнє оповідання про 13-річну дівчинку, чия мама вже кілька років лікується від раку. Йенна, звичайно, любить свою маму, але вона дуже втомилася, вона хоче бути «нормальною», вона не хоче бути «Дівчинкою-у-якої-мама хворіє-рак», а потім і «Дівчинкою-у-якої померла мама». І дорослі в основному нічого не розуміють і ведуть себе як дурні. Однолітки не краще. Йенна по-своєму переживає горе і врешті-решт знаходить точку опори.

«Врачи должны нести ответственность за свои ошибки»: 10 заповедей известного нейрохирурга

«Чотири мінус три» Барбари Пахль-Еберхарт

В аварії, в якій винен чоловік Барбари, гине він сам, а також двоє їх дітей. Книга — детальний опис того, як вона жила потім. Багато про те, що переживання горя нелінійне, що можна знаходити радість, навіть на похороні , що немає «правильного» горювання і люди можуть йти подалі зі своїм осудом, що оточуючі бувають жорстокі. В кінці книги Барбара не знаходить повне щастя, але її досвід дуже цінний, і добре, що вона так чесно все описала.

«P. S. Я люблю тебе» Сесілії Ахерн

Історія у тому, що чоловік головної героїні перед смертю залишив їй кілька конвертів з різними завданнями, щоб вона жила далі. І в неї виходить у підсумку вибратися з ліжка, знайти роботу і почати дивитися на інших чоловіків, незважаючи на подив оточуючих, яким це здається зрадою по відношенню до померлого чоловіка.

Младенец спас жизнь матери, указав на вторую стадию рака груди

«Доповідь про медуз» Алі Бенджамін

Зворушлива книга для дітей середнього шкільного віку про те, як дівчинка переживає смерть колишньої найкращої подруги. Всю дорогу вона мовчить і намагається знайти в події логіку. Вона думає, що це допоможе їй змиритися, але у результаті розуміє, що не допоможе, і скорюється.

«План Б» Шеріл Сендберг 

Шеріл Сендберг — головний операційний директор Facebook. Не так давно вона втратила чоловіка, і ця книга розповідає про її життя після: про те, як виживала вона сама, їх діти, про свої страхи, появу на роботі і нові відносини. У книзі чимало написано про те, як нерозумно, а іноді і жорстоко люди можуть себе вести, боячись ляпнути або зробити щось не те. Як краще діяти — теж написано.

Дивись відео, в якому відомий онколог розповідає про перші симптоми раку:

5 неожиданных правил здоровья от врача-онколога

«Рік магічного мислення» Джоан Дідіон

У відомої письменниці Джоан Дідіон важко хворіє донька, а потім, поки та перебуває в реанімації, вмирає чоловік. Дочка потім ще довго хворіє, і Дідіон розповідає про цей важкий рік без людини, з якою вона прожила 40 років, — про всі свої часом дивні думки і переживаннях.

Ці книги ніяк не зможуть заповнити втрату близької людини, але вони покажуть, як інші люди, зіткнувшись із горем, знаходять в собі сили жити далі.

Дивись відео «Чому варто жити перед лицем смерті»:

Джерело

Найкорисніші матеріали читай на Clutch.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

  1. Коротке волосся і гострі вилиці: Заворотнюк показала, як виглядає зараз. З'явилося нове фото.
  2. Віра Брежнєва після розлучення з Меладзе зіграла весілля з іншим. Співачка сказала: "Він зробив мені пропозицію. Я погодилася".
  3. Найбільший в Україні онлайн-магазин одягу Lamoda дарує покупцям знижку на речі відомих брендів.
  4. Солодкі моменти вдома: зірки Instagram зізналися, що Nutella® - улюблений десерт як дітей, так і дорослих.
  5. Сонячний ранок в колі сім'ї може починатися не з кави, а з десерту Nutella®. Шоколадна паста - ідеальне доповнення до сніданку.
  6. Блогери України поділилися смачним блюдом власного приготування. А з Nutella® - це взагалі так просто і легко.