Автор колонки пластичний хірург і мамолог Андрій Якобчук

Які вони – чоловічі груди?

Область верхнього плечового поясу у чоловіків і жінок суттєво відрізняється. Жіночі груди переважно складаються із жирової тканини, маючи лише досить незначний прошарок м'язового шару. У випадку з чоловіками, все навпаки. Основний пласт тканин грудей становить м'яз. Цей обсяг доповнюється шкірою і підшкірно-жирової клітковиною. І ніж більше чоловік займається спортом, тим більше виражений м'язовий шар.

Пошарово чоловічі груди можна представити наступним чином:
зверху їх покриває шкіра, далі знаходиться тонкий шар сполучної тканини, а в більш глибокому шарі знаходиться великий грудний м'яз, який і є головним формотворчим елементом чоловічих грудей.

В нормі, чоловічі груди на 80 % складаються з м'язової тканини, на 5 % з сполучнотканинного прошарку і на 10 % з підшкірного жирового прошарку. Дані цифри є відносними, але можуть продемонструвати загальну суть.

Причини гінекомастії:

 • Прийом гормональних препаратів.
  Спортсмени, які терміново хочуть збільшити м'язову масу за короткий проміжок часу, часто вживають гормональні препарати, а саме – стероїдні гормони.Такі препарати в перший час збільшують концентрацію чоловічих статевих гормонів, приводячи тим самим до послаблення синтезу гормонів власним організмом. В кінцевому результаті, прийом препаратів цієї групи призводить до зниження рівня чоловічих гормонів і підвищення рівня жіночих. І як наслідок, починають рости груди, подібні до жіночих.
 • Збільшення кількості жіночих гормонів.
  Чоловічі і жіночі гормони в організмі знаходяться в постійній боротьбі один з одним. Зниження одних призводить до підвищення інших. Підвищення рівня жіночих гормонів призводить до зменшення м'язової маси у чоловіків. Крім того, збільшується товщина підшкірного жиру. Чоловічі груди втрачають мужність і набувають «жіночого вигляду».

Який розмір грудей у чоловіка вважається нормою?

На щастя, чи на жаль, чоловічі груди вимірюються в абсолютному обсязі лише на змаганнях з бодібілдингу. Нормою можна вважати чоловічі груди, які в більшій частині складаються з м'язової тканини, а підшкірний жировий шар виражений мінімально. Це ознака правильного фізичного розвитку чоловіка і його нормального гормонального обміну.

Популярні новини зараз

Поки Комаров не бачить: Олександра Кучеренко засвітилася з відомим коміком серед білого дня

Експерти розкрили правду про пластичні операції Кейт Міддлтон і Меган Маркл (ФОТО)

Сергій Притула попрощався з колегами: більше не вийде на сцену улюбленого шоу

"Тому все!": Леся Нікітюк йде з телебачення-подробиці

Показати ще

В якому віці у чоловіків найчастіше починає рости груди?
Якщо ми не говоримо про фізіологічний ріст м'язів, які красиво контуруються у здорових чоловіків, а про патологічне ущільнення жирової тканини, то найчастіше це відбувається після 35 років. У середньому, саме в цьому віці чоловіки знижують фізичну активність, менше займаються спортом, починають менш пильно стежити за харчуванням і більш часто вживати алкогольні напої. Все це в сукупності призводить до зниження рівня чоловічих гормонів.

Як боротися з цією проблемою?

Першим етапом лікування є медикаментозна терапія. Завдання цих препаратів підвищити рівень вироблення чоловічих гормонів. Якщо ж по закінченню терміну лікування клінічна картина не змінюється, то потрібне хірургічне втручання. Застосовується комбінована операція, яка включає ліпосакцію і видалення вогнища гінекомастії, яке розташоване під соском.

Дивися далі несподіване інтерв'ю з пластичним хірургом:

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

 1. Еріка Герцег у відвертій сукні продемонструвала стрункі ніжки. Меладзе в захваті від своєї колишньої.

 2. Красуня Хюррем з "Величного століття" похвалилася розкішною фігурою в сукні. Сам Сулейман не встояв би.

 3. Розкішна білявка Таюне... дружина Винника похвалилася стрункими ніжками в сітчастих панчохах.

 4. Алла Мазур перемогла рак і показала фото без перуки: як 55-річна ведуча ТСН виглядає зараз.

 5. Алерголог Майя Руселевич розповіла, чи існують "уколи від амброзії". Ти будеш здивована.