З такою дилемою я зіткнулася особисто. Аллергія моя триває більше 5 років. Кожен раз, як приходить довгоочікуване літо, я запасаюся як і бабуся усіма ліками проти алергії. Краплі для носа, спреї, пігулки, протизапальні, жарознижуючі, чаї, для печінки різні ліки. Загалом це просто жах. Я постійно чхаю, соплі мої друзі, кашель неймовірний, вночі мої легені наче «свистять», підвищується температура і для завершення образу приходить відсутність голосу. Тому що мої голосові зв'язки просто загинаються. І такий сценарій кожен рік. Тому я люблю зиму.

Але це ще не все. За останні роки симптоми стали гірше. Саме вони змусили мене задуматися, що зі мною щось не так. У свої 25 років моє обличчя, спина живіт і область шиї стали схожими на період підліткового дозрівання, яке супроводжується акне з алергічними висипаннями. Картина для дівчини просто жахлива. Ви тільки уявіть, моє чисте тіло покрило щось незрозуміле. Тягнути далі було вже неможливо.

Відправилася в клініку і здала всі можливі аналізи. Вердикт був досить цікавий — у мене лямбліоз. Процентний показник алергії — нульовий. Тому я не алергік, а навпаки носій лямбліозу. Саме він є причиною всіх симптомів, про які хочеться розповісти.

Чим небезпечне молоко: алергія і непереносимість лактози

Що таке лямбліоз

Лямбліоз — це інфекція системи травлення, викликана мікроскопічними паразитами — лямбліями. Лямбліоз — хвороба, заразитися якою досить легко, проте не всі люди, організм яких потрапили лямблії, захворюють. При нормальній кислотності шлункового соку паразити гинуть в шлунку, а ось у людей зі зниженою кислотністю шлунку або з ослабленим імунітетом ймовірність захворіти набагато вище.

Популярні новини зараз

Кинула Дана Балана? Тіна Кароль зробила несподівану заяву

П'яна Волочкова впала на фотосесії з висоти свого зросту - фото та відео

По стопах мами: 14-річна донька Полякової опублікувала фото в купальнику

Весна принесе сюрпризи: прогноз синоптиків на березень багатьох засмучує

Показати ще

Завдяки застосуванню сучасних лікарських препаратів лямбліоз зазвичай успішно виліковується в короткий термін. Однак, окрім медикаментозного лікування, пацієнтам рекомендується дотримання дієти, яка значно підвищує ефективність протипаразитарної терапії.

Шляхи зараження лямбліозом

У відповідності з особливостями проникнення в організм паразитів, виділяють такі шляхи зараження:

• водний — зараження відбувається при використанні недостатньо очищеної води, взятої з-під крана, а також при попаданні в організм води з відкритого водоймища;

• контактно-побутовий — накопичення збудників відбувається безпосередньо на предметах побуту у вигляді одягу, посуду, іграшок тощо;

• харчової — в якості джерел зараження виступають найрізноманітніші продукти харчування, особливо часто лямбліоз виникає після прийому в їжу продуктів, що не пройшли відповідної термічної обробки (фрукти, овочі, ягоди).

От гормональной контрацепции усы не вырастут: Ульяна Супрун

Перші симптоми лямбліозу

— рідкий пронос, часто з незвичайно сильним неприємним запахом;

— спазми в животі;

— блювота;

— підвищення температури тіла — не більше 38 градусів;

метеоризм;

— нудота;

— здуття живота;

— диспепсія;

— крайня втома;

— відсутність апетиту;

— втрата ваги, яка може скласти до 4,5 кг.

Хронічний лямбліоз: симптоми

Дана форма захворювання супроводжується комплексом синдромів у вигляді хронічної інтоксикації, диспепсії, гіповітамінозу і дисбактеріозу. Характерними проявами виступають симптоми з боку кишечника: діарея, проноси, що чергуються із запорами, синдром порушення всмоктування, що виникає в прямій кишці. Крім цього, відзначаються біль в області живота. Апетит у хворих знижується, часто з'являється нудота, а також симптоми, що вказують на порушення загального стану у вигляді головного болю, нездужання, дратівливості, емоційної нестабільності та інші.

Деякі хворі лямбліозом систематично відчувають лущення стоп та долонь. На кінцівках відзначається «гусяча шкіра», губи схильні до сухості і лущення. В куточках рота утворюються заїди і тріщини, актуально інтенсивне випадання волосся. Часто захворювання супроводжується короткочасним помірним підвищенням температури (до 38 градусів). Погіршення характерних симптомів лямбліозу відбувається за рахунок виникнення алергічних захворюваннях (поліноз, бронхіальна астма тощо).

Кров з носа: основні причини та перші дії

Статистика доводить

В Україні кількість інвазованих лямбліями серед дорослих досягає приблизно 10%, серед дітей, особливо молодшого віку, — 30-40%, а в деяких закритих дитячих колективах — 70%. Найбільше носіїв даної протозойні інфекції проживають в країнах Латинської Америки, в Африці і в Середній Азії. Вперше збудник хвороби був виявлений у випорожненнях людини в 1684 році Антоні ван Левенгуком, а докладно описав паразита вчений Д. Ф. Лямбль в 1859 році. Саме його ім'ям був названий цей мікроорганізм.

Доктор Комаровський про лямбліоз

Лямблії — це не мікроби і не глисти, лямблії — це найпростіші, одноклітинні організми, які живуть тільки в тонкому кишечнику. У всьому світі їх називають жиардією тонкокишковою, а хвороба, яку вони викликають — Жиардіазом. Лямбліоз дуже широко поширений серед людей і тварин, це класична «хвороба брудних рук». В екскрементах тварин містяться неактивні цистолямблії, дитина легко може їх принести додому на взутті, потім вони потрапляють в її організм і перетворюються в активні лямблії. Поняття «лямблії» і «лямбліоз» існують тільки у нас. При зараження лямбліями, організм реагує на цей процес, виробляє різні антитіла, створює умови, некомфортні для лямблій, і вони йдуть без будь-якого лікування. Навіть у людей з імунодефіцитом відбувається так. Але повторне зараження можливо завжди.

Тому мої шановні громадяни, перед тим як бігти в аптеку за ліками, як робила я. Уважно проаналізуйте, що саме ви зібралися лікувати. Для діагностування лямбліозу у випадку прояву перерахованої симптоматики слід, насамперед, звернутися до інфекціоніста. У моєму випадку, мені призначили курс лікування і спеціальну правильну дієту. Виключний перелік продуктів харчування та індивідуальна терапія допоможуть позбутися від хвороби. Бажаю Вам здоров'я, гарного самопочуття і гарного настрою!

Автор: Альона Яцюрик