Напередодні відкриття сезону кліщів, МОЗ попереджає про небезпеку. І дає рекомендації: як виявити укус кліща і що з ним робити. Не всі кліщі переносять збудників, однак існують такі небезпечні захворювання як кліщова хвороба Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка та інші.

Як виявити укус кліща

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. В цей час він виділяє анестезирующу рідину, що робить укус практично безболісним. Як правило, через декілька годин виникає почуття болю або дискомфорту в місці укусу.

Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, які присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з'являються припухлість, свербіння, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах. Також кусають і можуть бути небезпечними навіть малі кліщі — майже прозорі німфи.

Кліщі присмоктуються до людини не тільки під час перебування на природі. Вони можуть потрапити тіло і через деякий час після відвідування зеленої зони, якщо залишилися на одязі та речах. Кліщі можуть потрапити в житло з букетами квітів і тваринами.

Вопрос-ответ о выборе врача в Украине: все о подписании декларации

Популярні новини зараз

Не талія, а мрія: довгонога Оля Полякова показала фігуру в купальнику

"На неї боляче дивитися": Аллу Пугачову в мереживний сорочці порівняли з мумією

"Квадратна фігура в недолугого купальнику": Регіну Тодоренко заклювали в Мережі через пляжного вбрання - фото

Він помер: актриса серіалу "Свати" повідомила про непоправну втрату

Показати ще

Що робити, якщо кліщ виявлений

1 Негайно зверніться до найближчого травмпункту. У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де можна видалити кліща, обробити місце укусу і отримати рекомендації щодо подальшого спостереження. Якщо це неможливо, спробуйте видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити ближче до шкіри людини.

2. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його витягують стерильною голкою. Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, іншу чисту скляну посуд і щільно закрити кришку. За направленням лікаря в лабораторній мережі проводяться дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

3 Ретельно вимийте руки з милом.

4 Упродовж двох тижнів щоденно замірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі — зверніться до лікаря.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, які заходи потрібно знати, щоб запобігти зараження інфекцією від кліщів. Як розпізнати симптоми, якщо це вже сталося.

Також дивись відео, в якому відомий онколог розповідає про перші симптоми раку: